W omawianym przypadku Wnioskodawca jest właścicielem gospodarstwa rolnego o powierzchni 8,65 ha, należącego do jego majątku osobistego, zaś żona Wnioskodawcy jest współwłaścicielką gospodarstwa rolnego o powierzchni 1,04 ha (gospodarstwo to stanowi współwłasność żony i jej brata). W wyniku dokonanej czynności łącznie w posiadaniu małżonków znalazłyby się grunty o powierzchni ponad 11 ha, jednakże z
Czy nabycie udziału w nieruchomości poprzez jej współwłaściciela prowadzące do tego, że nabywca stanie się wyłącznym właścicielem nieruchomości, bez faktycznej zmiany powierzchni gospodarstwa rolnego stanowi w rozumieniu przepisu ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych jego utworzenie względnie powiększenie, a tym samym nastąpi spełnienie jednego z warunków zwolnienia od podatku?
Nawet w sytuacji spełnienia pozostałych warunków zwolnienia wymienionych w art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (tj. powiększenia gospodarstwa rolnego o grunt stanowiący gospodarstwo rolne, prowadzenie tego gospodarstwa przez 5 lat od dnia nabycia oraz zmieszczenie się w limicie pomocy de minimis w rolnictwie), nie będzie możliwe zastosowanie ww. zwolnienia do nabycia kolejnych
Nabycie opisanego we wniosku gruntu rolnego nie będzie korzystało ze zwolnienia z art. 9 pkt 2 upcc, ponieważ nabywany grunt nie spełnia definicji gospodarstwa rolnego z ustawy o podatku rolnym (jest mniejsze niż 1 ha)
1. Czy Spółka dobrze zidentyfikowała koszty wymienione w punkcie numer 1 jako koszty bezpośrednio związane z przychodem rozpoznawane dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w chwili sprzedaży inwestycji w proporcji do sprzedawanej powierzchni mieszkań? 2. Czy Spółka dobrze zidentyfikowała koszty wymienione w punkcie numer 2 jako koszty pośrednio, tj. inne niż bezpośrednio związane z przychodem
Czy do celów amortyzacji przy prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej wystarczy dokonać wyceny samej nieruchomości (budynku gospodarczego przeznaczonego do prowadzenia w nim działalności) bez uwzględnienia gruntu ?
Czy taki jednorazowy akt sprzedaży działki firmy połączony z zakupem nowej działki w to miejsce i z tym samym przeznaczeniem podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT?.
Czy jest możliwe zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów oraz konieczności amortyzowania wymienionych j.n. wydatków ?
dotyczy zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup nieruchomości (grunt i budynek) z przeznaczeniem na działalność gospodarczą w przypadku, gdy zakup został dokonany na zasadzie współwłasności, a zapłata rozłożona na raty
Czy odsetki od kredytu zaciągniętego na zakup nieruchomości w tym gruntu stanowią bieżący koszt, czy powiększają wartość początkową nieruchomości ?
Czy można odliczyć podatek naliczony od zakupów związanych z nabyciem gruntów takich jak wycena, sporządzenie aktu notarialnego?