Skutki podatkowe przekazania wnukowi nieruchomości w drodze darowizny.
Sprzedaż akcji i kwestia odliczenia podatku zapłaconego z tytułu objęcia akcji, i kosztów uzyskania przychodów.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawo własności indywidualnej (tzw. IP BOX)
Pakiety (abonamenty) medyczne to popularna i ceniona wśród pracowników forma dodatkowego wsparcia gwarantowanego przez pracodawcę. Pracodawca może zawrzeć dla osób zatrudnionych umowę, dzięki której pracownicy mają prawo korzystać z usług opieki medycznej świadczonych przez wybraną firmę. Wartość pakietu medycznego, w zależności od sytuacji w całości lub w części, może stanowić podstawę wymiaru składek
Podatnik płaci alimenty na rzecz swoich dzieci. Nie są one jednak ustalone w wyroku sądowym, a w ugodzie zawartej między stronami. Czy w takiej sytuacji alimenty mogą korzystać ze zwolnienia z PIT?
Umowne przeniesienie na Wnioskodawcę prawa własności Akcji i Akcji Odziedziczonych obecnie posiadanych przez SKS - uzyskanie przez Wnioskodawcę przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej lokali użytkowych otrzymanych w drodze darowizny, a następnie wniesionych aportem do spółki cywilnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego.
Czy zniesienie odrębnej własności lokalu wraz ze współwłasnością w nieruchomości, a następnie ponowne nieodpłatne ustanowienie odrębnej własności lokalu wraz ze współwłasnością w nowo powstałej nieruchomości spowoduje, iż wystąpi podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy na podstawie art. 24 ust. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych można odroczyć opodatkowanie w przypadku otrzymania akcji od spółki, która nie jest ich emitentem, ale nabywa je na polskiej i zagranicznej giełdzie?
Czy na podstawie art. 24 ust. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych można odroczyć opodatkowanie w przypadku otrzymania akcji od spółki, która nie jest ich emitentem, ale nabywa je na polskiej i zagranicznej giełdzie?
Czy dochody osiągane przez Wnioskodawcę z tytułu wynagrodzenia w Algierii i Egipcie podlegają opodatkowaniu w Polsce i mogę korzystać z abolicji podatkowej?
Otrzymywane przez Wnioskodawczynię alimenty do wysokości 700 zł miesięcznie korzystają ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 127 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Natomiast nadwyżka ponad tę kwotę podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Wobec tego, Wnioskodawczyni zobowiązana jest wykazać ją w zeznaniu rocznym.
Czy wniesienie do Spółki komandytowej przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego w postaci opisanej w zdarzeniu przyszłym zorganizowanej części przedsiębiorstwa będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Istota interpretacji (teza): Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że u Wnioskodawcy nie powstanie przychód w podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z uczestnictwem w Programie Akcyjnym aż do momentu odpłatnego zbycia (sprzedaży) Akcji Spółki Matki przez Wnioskodawcę nabytych w wykonaniu Opcji, zgodnie z Programem Akcyjnym? oraz czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w momencie
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że u Wnioskodawcy nie powstanie przychód w podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z uczestnictwem w Programie Akcyjnym aż do momentu odpłatnego zbycia (sprzedaży) Akcji Spółki Matki przez Wnioskodawcę nabytych w wykonaniu Opcji, zgodnie z Programem Akcyjnym? oraz czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w momencie odpłatnego zbycia (sprzedaży
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawczyni może w zeznaniu rocznym odliczyć od dochodu wydatki poniesione przez siebie na zakup i montaż windy krzesełka typu Flow 2 dla osoby niepełnosprawnej jako adaptację i wyposażenie budynku mieszkalnego stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności?
Zysk osiągnięty i opodatkowany przez Wnioskodawcę w trakcie prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, który może zostać przeznaczony na agio spółki z o.o. w związku z przekształceniem działalności gospodarczej Wnioskodawcy w spółkę z o.o. na moment przekształcenia tej spółki w spółkę komandytową, nie podlega opodatkowaniu na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy.
W opisanym we wniosku zdarzeniu przyszłym, po stronie Wnioskodawcy w wyniku przekształcenia przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą w jednoosobową spółkę kapitałową nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu.
Czy wniesienie aportem szeregu składników majątkowych do mającej powstać spółki komandytowej spowoduje powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy wniesienie aportem szeregu składników majątkowych do mającej powstać spółki komandytowej spowoduje powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych?