ObowiązkI płatnika związane z finansowaniem Wydarzeń ze środków obrotowych Spółki.
Z tytułu finansowania Świadczeń Dodatkowych na rzecz zagranicznych członków zespołu, artystów, którymi w opisanej sprawie są/będą osoby prawne, na Państwa Biurze nie ciążą obowiązki płatnika i nie jesteście i nie będziecie Państwo obowiązani do obliczania, pobierania i odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy z tego tytułu.
Zaliczenie wydatków, o których mowa we wniosku do ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą.
Wstępna korekta przychodów i kosztów, kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą (szkolenia, reprezentacja, alkohol, imprezy, upominki, kwiaty, wieńce, PFRON, samochody, podatek od wartości dodanej).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących nabycie kompleksowej usługi organizacji Eventów i Eventów Pracowniczych.
W zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z organizacją Wydarzenia z okazji otwarcia nowej siedziby Spółki.
ustalenie, czy wydatki poniesione na organizację Części Nieoficjalnej Konferencji, o których mowa we wniosku, poniesione w 2017 r. oraz 2018 r. stanowią dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów
Czy w przedstawionych stanach, określonych w pkt. I niniejszego wniosku, wydatki ponoszone na zakup artykułów spożywczych, owoców, usług cateringowych i gastronomicznych stanowią i będą w przyszłości stanowić koszty uzyskania przychodów Spółki zgodnie z treścią art. 15 ust. 1 updop?
Czy Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatki na zakup alkoholu przekazywanego następnie kontrahentom?
Wnioskodawca nie ma prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony od wydatków poniesionych w związku z realizowanymi projektami polegającymi na organizacji pikniku - imprezy plenerowej oraz warsztatów szkoleniowych, które współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Tym samym
Należy stwierdzić, iż uzyskane nagrody w ramach akcji promocyjnych, organizowanych przez Spółkę, skierowanych dla pracowników Banku oraz wybranych Klientów i współpracowników biznesowych uczestniczących razem w imprezie zamkniętej, w okolicznościach, gdy o zwycięstwie w danej akcji decyduje element losowości bądź przypadkowości, stanowić będzie przychód z innych źródeł, podlegający opodatkowaniu zryczałtowanym
Czy wydatki, jakie ma ponieść Spółka na organizację Maratonu stanowić będą koszty uzyskania przychodów w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w opisanym powyżej stanie faktycznym sprawy ponoszone przez Towarzystwo wydatki na organizację spotkań z partnerami biznesowymi, a w tym usługi gastronomiczne (zakup posiłku w restauracji), mogą stanowić koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przychody uzyskane w Polsce przez artystów i agencje artystyczne z krajów: Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Austria, Włochy, Stany Zjednoczone Ameryki podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym, biorąc pod uwagę opisany powyżej przypadek ?
Pytanie dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków, w szczególności na napoje alkoholowe przeznaczone do degustacji, jako związanych z działaniami o charakterze reklamowym.
Czy ponoszone przez Spółkę wydatki związane z organizacją i prowadzeniem szkoleń dla osób, które bezpośrednio zajmują się dystrybucją produktów oferowanych przez Społkę, stanowią w całości koszt uzyskania przychodów.