W zakresie ustalenia, czy prowadzone przez Wnioskodawcę prace spełniają definicje działalności badawczo-rozwojowej, a tym samym uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych.
1. Czy Spółka ma prawo za rok 2021 zastosować ulgę B+R w podatku dochodowym od osób prawnych w wysokości 100% kosztów kwalifikowanych (które odpowiadają wysokości amortyzacji podatkowej WNIP, w proporcji, w jakiej w jej wartości początkowej pozostają koszty wymienione w ust. 2 pkt 1-4a lub ust. 3a pkt 2 updop? 2. Czy za rok 2022 i kolejne, o ile nie nastąpi zmiana przepisów, Spółka ma prawo zastosować
Podatnik na rozpoczęcie działalności gospodarczej otrzymał środki z Funduszu Pracy. Częściowo za te pieniądze, a częściowo za własne oszczędności kupił środek trwały. Jak powinien go amortyzować?
Podatnik może zaliczyć do kosztów wydatki poniesione na wyposażenie, którego zakup został dofinansowany ze środków Funduszu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Nie może natomiast zaliczać do kosztów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych, których zakup został dofinansowany ze środków tego funduszu. Potwierdził to Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment
Czy różnicę między refundacją a kosztem netto zakupu dla firmy programu Autocad Revit, monitora i krzesła obrotowego można zaliczyć do przychodu ?
Czy kwota otrzymanej z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia i doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych ?Czy wydatki na zakup wyposażenia stanowiska pracy będą stanowić koszty uzyskania przychodów w całości, czy tylko w części pomniejszonej o kwotę refundacji ?
Czy zakup środków trwałych sfinansowany ze środków otrzymanych z Funduszu Pracy przez osobę bezrobotną na rozpoczęcie działalności gospodarczej powinno się ująć w kosztach uzyskania przychodów?