Od 1 stycznia 2013 r. zmienią się zasady przechodzenia na emeryturę żołnierzy zawodowych oraz funkcjonariuszy tzw. służb mundurowych. Po nowelizacji przepisów świadczenie emerytalne nabędą oni dopiero po 25 latach służby i ukończeniu 55. roku życia, a jego wysokość będzie uzależniona od średniego uposażenia z 10 lat służby.
Jakie zasady opodatkowana należy zastosować do wypłacanych byłym żołnierzom zawodowym należności pieniężnych z tytułu zwrotów kosztów jednorazowego przejazdu żołnierza i członków jego rodziny oraz zwrotu kosztów przewozu urządzenia domowego do obranego przez żołnierza miejsca zamieszkania w kraju ?
Czy należność zagraniczna wypłacana w czasie pełnienia służby wojskowej w misji pokojowej NATO w Afganistanie , jest wolna od podatku dochodowego?
Czy równoważnik mundurowy przysługujący żołnierzowi za każdy zakończony rok przedłużenia użytkowania przedmiotów umundurowania wydawanych w naturze na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 25 czerwca 2004 r. w sprawie równoważników pieniężnych przysługujących w zamian za umundurowanie i wyekwipowanie Dz. U. z 2004 r., Nr 153 poz. 1615 ze zm.) powinien podlegać zwolnieniu
Czy wypłacana należność zagraniczna w związku z udziałem w misji pokojowej jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy równoważnik pieniężny otrzymany przez żołnierza służby nadterminowej w zamian za wyżywienie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym ?
Podatnik-żołnierz Wojska Polskiego- został skierowany na misję pokojową do Islamskiego Państwa Afganistanu, którego terytorium jest uznane za strefę działań wojennych. Czy w związku z tym otrzymany dodatek wojenny jest zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy pobrana składka zdrowotna z dochodu z tytułu uposażenia otrzymanego w związku ze zwolnieniem ze służby wojskowej, wykazana przez płatnika w zaświadczeniu, może być odliczona od podatku w zeznaniu rocznym?