W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziałów w nieruchomościach.
Czy zysk ze sprzedaży energii elektrycznej uzyskanej z farmy fotowoltaicznej przeznaczony na koszty utrzymania nieruchomości, tj. koszty zakupu energii elektrycznej potrzebnej na części wspólne (wieczorami i nocami nie będzie produkcji energii elektrycznej, a zużycie będzie potrzebne), zakupu ciepła sieciowego, kosztów administracji, sprzątania terenu Wspólnoty, utrzymanie zieleni, odśnieżania, itp
Obowiązki płatnika w związku z udzielaniem dotacji na dofinansowanie budowy studni głębinowych oraz zakupu i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.
Kwalifikacja do odpowiedniego źródła przychodów prokurenta oraz możliwość skorzystania z ulgi dla młodych.
Określenie źródła przychodu z tytułu zapomogi i innych nieodpłatnych świadczeń przekazywane przez Stowarzyszenie.
Czy środki finansowe otrzymane w ramach stypendium doktorskiego ETIUDA 4 podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Zwolnienie z opodatkowania środków przyznanych w ramach programu ETIUDA: „środków na pokrycie kosztów stażu stypendysty w zagranicznym ośrodku naukowym” i „środków finansowych na pokrycie kosztów podróży stypendysty do zagranicznego ośrodka naukowego”, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Do uzyskanych przez Wnioskodawczynię środków finansowych znajduje zastosowanie zwolnienie przewidziane w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Środki finansowe otrzymywane przez Wnioskodawcę na pokrycie kosztów stażu w zagranicznym ośrodku naukowym oraz na pokrycie kosztów podróży do zagranicznego ośrodka naukowego stanowią podlegający opodatkowaniu przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jednocześnie korzystają ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie
W zakresie opodatkowania środków pieniężnych otrzymanych w związku z zapewnieniem pomocy uchodźcom z Ukrainy oraz kosztów uzyskania przychodów.
Opodatkowanie dotacji otrzymanej z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
skutki podatkowe otrzymania odszkodowania wypłaconego przez Gminę w związku z niedostarczeniem lokalu socjalnego
W zakresie skutków podatkowych związanych ze zbyciem lokali mieszkalnych (lokal - towar handlowy) - źródło przychodu , zwolnienie przedmiotowe i koszty uzyskania przychodów.
opodatkowanie środków pieniężnych otrzymanych z tytułu zaniżenia dotacji oświatowej w związku z prowadzeniem niepublicznego przedszkola
Czy jednorazowe świadczenie Economic Impact Payment podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Przychód uzyskany przez Wnioskodawcę z odpłatnego zbycia w dniu 10 września 2020 r. udziałów w nieruchomościach nabytych w 2016 r., stanowiących użytki rolne, wchodzące w skład gospodarstwa rolnego, które to grunty - jak wskazano we wniosku - nadal wykorzystywane są do upraw rolnych i w związku ze sprzedażą nie utraciły charakteru rolnego, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21
Skutki podatkowe sprzedaży budynku częściowo nabytego w spadku, a częściowo w drodze działu spadku.
Obowiązki płatnika związane z kwalifikacją przychodów osiąganych przez zawodników oraz możliwością zastosowania do ww. przychodów zwolnienia od opodatkowania.
Wydatki na zakup działki stanowią koszty uzyskania przychodu ze sprzedaży nieruchomości, natomiast wydatków na budowę budynku mieszkalnego, które nie zostały odpowiednio udokumentowane nie sposób zaliczyć do ww. kosztów. W przypadku gdy wydatki te zostały sfinansowane z kredytu, to spłata tego kredytu uprawnia do zastosowania zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 updof. Do ww. zwolnienia uprawnia również
Koszt uzyskania przychodu w sytuacji, gdy budynek został wybudowany przez Wnioskodawcę na cudzym gruncie, następnie Wnioskodawca wykupił nieruchomość wraz z wybudowanym przez siebie budynkiem mieszkalnym i dokonał sprzedaży tej nieruchomości.
Od powtórnego nabycia w drodze skargi pauliańskiej nieruchomości należy liczyć 5 letni termin, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.