W zakresie skutków podatkowych związanych ze zbyciem nieruchomości (obrót nieruchomościami – towar handlowy) nabytej do majątku wspólnego – źródło przychodu i forma opodatkowania.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości (budynek mieszkalno-rekreacyjny wykorzystywany w działalności gospodarczej męża Wnioskodawczyni)
Dla ustalenia roku kalendarzowego, od końca którego należy liczyć pięcioletni okres, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zastosowanie znajdą przepisy art. 10 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zapłaty podatku w związku ze sprzedażą nieruchomości?
Czy Wnioskodawczyni powinna uiścić podatek dochodowy od osób fizycznych ze sprzedaży mieszkania?
biorąc pod uwagę przedstawione we wniosku zdarzenie przyszłe oraz obowiązujące uregulowania prawne, stwierdzić należy, iż w związku z faktem, iż planowana sprzedaż działek o numerach x , nastąpi po upływie okresu pięciu lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie gruntu, sprzedaż ta nie będzie stanowiła po stronie Wnioskodawcy źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust.
możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku przychodu z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego, po spełnieniu ustawowych warunków
Czy w opisanej sytuacji powstał u Wnioskodawczyni obowiązek w podatku dochodowym od osób fizycznych w części podarowanej przez Jej męża w 2007 r.?
Czy w związku z wniesieniem przez żonę podatnika aportu do spółki (do której podatnik przystąpił w okresie późniejszym), w postaci prawa nieodpłatnego używania Nieruchomości, której podatnik jest współwłaścicielem w ½ części na zasadzie wspólności ustawowej małżeńskiej, powstaje po stronie wspólnika przychód podatkowy ? Jeśli tak, to w jaki sposób przychód ten powinien zostać obliczony ?
Czy renta alimentacyjna przyznana osobie bliskiej w wyniku wywołania rozstroju zdrowia jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych: - przed rozwodem,
Czy zbycie ww. nieruchomości w ciągu najbliższych 3 miesięcy korzysta ze zwolnienia przedmiotowego od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 126, z zastrzeżeniem ust. 21 i ust. 22, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy małżonków obowiązuje nadal ulga zawarta w przepisie o zwolnieniu z podatku dochodowego po 5-letnim okresie zamieszkania w lokalu będącym własnością małżonków?Jeżeli istnieje wymóg zapłaty 19% podatku dochodowego, to od jakiej kwoty jest liczony czy od całości kwoty uzyskanej ze zbycia obecnego mieszkania, czy też od różnicy wynikającej z niższej ceny nabywanego?Czy małżonków obejmuje ulga meldunkowa