Produkcja i zużycie energii elektrycznej, wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej o mocy nieprzekraczającej 1 MW.
Odnosząc się do możliwości skorzystania przez Państwa ze zwolnienia, o którym mowa w § 5 rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego, w stosunku do energii elektrycznej, której kosztem obciążani są najemcy, należy wskazać, że z przywołanego przepisu rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego wynika, że prawodawca przewidział możliwość zwolnienia z opodatkowania akcyzą zużycia
Braku obowiązku zapłaty akcyzy od wyprodukowanej energii elektrycznej, w związku z usługą najmu lokali.
Kwestia: ustalenia, jaką moc generatora należy uwzględnić dla celów podatku akcyzowego oraz możliwości stosowania przez Wnioskodawcę zwolnienia, o którym mowa w § 5 rozporządzenia w sprawie zwolnień, obowiązku dokonania zgłoszenia rejestracyjnego z tytułu zużywania przez Wnioskodawcę energii elektrycznej produkowanej z generatorów o łącznej mocy przekraczającej 1 MW, obowiązku prowadzenia ewidencji
Brak obowiązku zapłaty podatku akcyzowego od zużycia energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej.
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku akcyzowego zużycia na własne potrzeby energii wytwarzanej w kogeneratorach i instalacjach fotowoltaicznych.
Możliwość zastosowania zwolnienia z obowiązku uiszczania podatku akcyzowego od zużycia na własne potrzeby energii wytwarzanej w instalacjach fotowoltaicznych.
zZolnienie z obowiązku uiszczania podatku akcyzowego od zużycia na własne potrzeby energii wytwarzanej w instalacjach fotowoltaicznych.
brak możliwości zastosowania zwolnienia z obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych na podstawie art. 11n ust. 1 ustawy o CIT
możliwość zastosowania zwolnienia z obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych na podstawie art. 11n ust. 1 ustawy o CIT
Zwolnienie przedmiotowe z podatku dochodowego od osób fizycznych przychodu uzyskanego z tytułu zbycia nieruchomości, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (ulga meldunkowa).
Zwolnienie przedmiotowe w świetle art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (tzw. ulga meldunkowa).
Czy przedmiotowa działka będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od dochodu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawczyni w związku ze sprzedażą części gospodarstwa rolnego jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych, mimo że grunty cały czas były przez Nią użytkowane jako gospodarstwo rolne?
Czy Wnioskodawca powinien zapłacić podatek dochodowy od sprzedaży gruntu rolnego?
1. Czy osoba wpisana do ewidencji działalności gospodarczej i prowadząca jednocześnie działalność rolniczą w większych rozmiarach, planująca sprzedaż gruntu rolnego wchodzącego w skład tego gospodarstwa rolnego, będzie podlegała zwolnieniu z podatku od towarów i usług? 2. Czy osoba wpisana do ewidencji działalności gospodarczej i prowadząca jednocześnie działalność rolniczą w większych rozmiarach,
Zwolnienie przedmiotowe z podatku dochodowego od osób fizycznych przychodu uzyskanego z tytułu zbycia nieruchomości, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. (ulga meldunkowa).
Zwolnienie przedmiotowe z podatku dochodowego od osób fizycznych przychodu uzyskanego z tytułu zbycia nieruchomości, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (ulga meldunkowa).
Opodatkowanie przychodów uzyskanych ze zbycia nieruchomości (ulga meldunkowa).
Czy przedmiotowa działka nie podlega opodatkowaniu podatkiem od dochodu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. (zwana dalej: ustawą) o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w przypadku zbycia lokali mieszkalnych, które powstaną w tym budynku, przychód przez Panią uzyskany korzystał będzie ze zwolnienia z opodatkowania?Czy w stosunku do lokali wyodrębnionych z części budynku oddanej do użytkowania w lutym 2008 roku będzie mogła Pani skorzystać ze zwolnienia w ramach tzw. ulgi meldunkowej najwcześniej w marcu 2009 roku tj. po 12 miesiącach zameldowania, licząc od daty
Czy Wnioskodawczyni może sprzedać przed upływem 5 lat podarowane mieszkanie i czy z tego tytułu musi odprowadzić podatek?
Czy sprzedaż połączonych lokali mieszkalnych korzysta w całości ze zwolnienia od podatku dochodowego?
Czy w momencie sprzedaży gruntu rolnego Wnioskodawca będzie zobowiązany opłacić podatek dochodowy w wysokości 19% dochodu, czy taka transakcja jest wolna od obowiązku opłaty podatku dochodowego?Czy ważny jest fakt przy opłacie podatku dochodowego, że sąsiad będzie uprawiał jeszcze 2 lata rolniczo zakupiony teren, a dopiero potem budował hale przemysłowe, lub jeśli nie będzie uprawiał rolniczo a natychmiast