Zbycie lokalu mieszkalnego nabytego ponownie w drodze rozwiązania umowy o dożywocie.
skutki podatkowe odpłatnego zbycia mieszkania na podstawie umowy o dożywocie
Przekazanie lokalu mieszkalnego w przyszłości na podstawie umowy dożywocia po upływie 5 lat licząc od końca roku, w którym nastąpiło nabycie nie stanowi źródła przychodu, o którym mowa w treści art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tym samym Wnioskodawczyni nie będzie zobowiązana do uiszczenia podatku dochodowego. Bez znaczenia dla przedmiotowego rozstrzygnięcia pozostaje
Czy odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego nabytego w drodze rozwiązania umowy o dożywocie skutkuje obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy przeniesienie własności nieruchomości w drodze umowy dożywocia przez Wnioskodawczynię na nabywcę, przed upływem okresu 5 lat od daty nabycia przez Wnioskodawczynię własności nieruchomości w drodze zniesienia współwłasności spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych po stronie zbywcy (dożywotnika)?
Czy w przypadku, gdy została rozwiązana umowa dożywocia i nastąpiło zwrotne przeniesienie własności nieruchomości na dożywotnika (Wnioskodawczynię) wraz z wygaśnięciem prawa dożywocia Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Należało z urzędu, dokonać zmiany pisemnej interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, działającego w imieniu Ministra Finansów, gdyż uznanie przez ten organ, m. in. że Przychodem Wnioskodawczyni z tytułu zbycia przedmiotowej nieruchomości będzie wartość rynkowa tej nieruchomości, którą należy określić na podstawie cen rynkowych stosowanych w obrocie rzeczami lub
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przeniesienia własności mieszkania na podstawie umowy dożywocia.
Czy przeniesienie udziału w prawie własności wyżej opisanego lokalu nabytego w wyniku działu spadku z dnia 29 lutego 2012 r., w drodze umowy dożywocia będzie obciążone podatkiem dochodowym od osób fizycznych przewidzianym w art. 10 ust. 1 pkt 8 i art. 30 lit. e) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z powyższym na Wnioskodawcy ciąży podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu nieodpłatnego zbycia nieruchomości rolnej umową dożywocia?
Czy przekazanie mieszkania na podstawie umowy dożywocia rodzi obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy przekazanie córce mieszkania na podstawie umowy dożywocia rodzi obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy przekazanie mieszkania na podstawie umowy dożywocia rodzi obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy zawarcie umowy o dożywocie powoduje powstanie przychodu z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy z tytułu zbycia lokalu w drodze umowy o dożywocie przed upływem 5 lat od jego nabycia (2009) Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zapłaty podatku?
Zakres skutków podatkowych zbycia prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego w drodze umowy o dożywocie.
Czy w związku z przeniesieniem własności nieruchomości na rzecz syna w drodze umowy o dożywocie (w zamian za dożywocie) istnieje obowiązek zapłacenia podatku od przychodu uzyskanego z tytułu tej umowy?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości w drodze umowy dożywocia.
W jakiej wysokości podatek na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy uiścić?
1.Czy uzyskana tytułem zwrotu nakładów na nieruchomość, zwrotu kosztów umowy dożywocia oraz świadczeń dla dożywotników kwota 200 000 zł stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a tym samym, czy należy uwzględnić tę wartość w rozliczeniu rocznym? 2.Czy do kosztów uzyskania tego przychodu zaliczyć można:kwoty wydatkowane na nieruchomość przez Wnioskodawcę
Skutki podatkowe zbycia udziału w nieruchomości w drodze umowy dożywocia.
Skutki podatkowe zbycia lokalu mieszkalnego w drodze umowy dożywocia.