skutki podatkowe świadczenia usług zarządzania Spółką w związku ze sprawowaniem funkcji w zarządzie Spółki
powstanie przychodu podatkowego dla członków rady nadzorczej Banku z tytułu uczestnictwa w szkoleniu
Skutki podatkowe sfinansowania szkoleń członkom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
instalacja odnawialnych źródeł energii organizowanych w lokalizacjach nieobjętych akredytacją UDT
opodatkowanie stawką podstawową szkoleń z zakresu instalacji odnawialnych źródeł energii organizowanych w lokalizacjach wskazanych w akredytacji UDT dla instalatorów OZEopodatkowania stawką podstawową szkoleń z zakresu instalacji odnawialnych źródeł energii organizowanych w lokalizacjach wskazanych w akredytacji UDT dla innych podmiotów niż instalatorzy OZE
Skutki podatkowe sfinansowania szkoleń członkom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zespołu Interdyscyplinarnego.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych usług bądź ich opodatkowania według stawki podatku VAT w wysokości 23% oraz udokumentowanie źródła finansowania szkolenia ze środków publicznych.
Skutki podatkowe powstał po stronie pracowników w związku z uczestnictwem w spotkaniach integracyjnych oraz szkoleniowo - informacyjnych
Czy od przychodu za szkolenie członków zespołu interdyscyplinarnego (osób nie będących pracownikami) należy pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych, jeśli tak jak pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych, skoro członek nie otrzymuje z tego tytułu żadnych środków pieniężnych?Czy członkowie zespołu interdyscyplinarnego (osoby niebędące pracownikami) mają wpłacać zaliczkę
Czy od wartości szkolenia członków zespołu interdyscyplinarnego należy pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych, czy też Ośrodek Pomocy Społecznej ma obowiązek wystawienia po zakończeniu roku PIT-8C?
Czy szkolenie radnego należy uznać za nieodpłatne świadczenie stanowiące źródło jego przychodu i podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych zgodnie z art. 13 pkt 5 ustawy, czy też szkolenie radnego podlega zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy do zwrotu kosztów podroży służbowej radnego - zarówno krajowej jak i zagranicznej, ma zastosowanie zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych, określone w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b), w związku z art. 21 ust. 13 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy koszt udziału radnych powiatowych w szkoleniach pokrywany z budżetu powiatu stanowi przychód radnego w rozumieniu
Czy Wnioskodawca jest zobowiązany wystawić deklarację PIT-8C dla pielęgniarek/położnych, które uczestniczyły w bezpłatnych kursach szkoleniowych organizowanych przez Izbę w ramach zadań ustawowych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
1. Czy koszty poniesione przez gminę w postaci usługi transportowej, noclegów, wyżywienia będą stanowić dla radnych przychód w postaci nieodpłatnego świadczenia? 2. Jak obliczyć wysokość nieodpłatnych świadczeń przypadających na każdego z radnych za poszczególne usługi? 3. Czy należy naliczyć każdemu radnemu uczestniczącemu w szkoleniu podatek dochodowy i odprowadzić do urzędu skarbowego?
Czy Wnioskodawca jest zobowiązany wystawić deklarację PIT-8C dla pielęgniarek/położnych, które uczestniczyły w bezpłatnych kursach kształcenia podyplomowego organizowanych przez Wnioskodawcę w ramach zadań ustawowych?
Czy Wnioskodawca ma obowiązek, na podstawie art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, potrącić zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych od nieodpłatnych świadczeń uzyskanych przez radnych oraz członków zespołu interdyscyplinarnego z tytułu udziału w szkoleniach?
Czy Wnioskodawca ma obowiązek, na podstawie art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, potrącić zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych od nieodpłatnych świadczeń uzyskanych przez radnych oraz członków zespołu interdyscyplinarnego z tytułu udziału w szkoleniach?
Czy w związku z dofinansowaniem kosztów kursów podyplomowych Izba powinna dla korzystających z tych dopłat członków wystawiać na koniec roku informację PIT-8C?
Czy w związku z częściowym dofinansowaniem kosztów szkoleń zawodowych, kosztów prenumeraty specjalistycznych czasopism fachowych i literatury profesjonalnej, kosztów wycieczek naukowo-technicznych Izba powinna dla korzystających z tych dopłat członków wystawiać na koniec roku informację PIT-8C?
Czy refundacja byłym pracownikom kosztów szkoleń, o których mowa w ww. Programie Dobrowolnych Odejść należnych od Wnioskodawcy, stanowi przychód byłego pracownika w rozumieniu art. 12 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 361 ze zm., dalej ustawa o PIT)?
Czy należne od Wnioskodawcy świadczenia, o których mowa w ww. Programie Dobrowolnych Odejść tj. ekwiwalent za energię elektryczną, dofinansowanie do wypoczynku, sanatorium itp., przekazane byłym pracownikom, którzy po okresie pobierania zasiłku dla bezrobotnych uzyskali prawo do świadczenia przedemerytalnego w rozumieniu ustawy o świadczeniach przedemerytalnych stanowią przychód byłego pracownika,
1. Czy wartość poczęstunku podczas posiedzeń organów jest przychodem osób w nim uczestniczących? 2. Czy wartość wyjazdu szkoleniowego jest przychodem osób w nim uczestniczących? 3. Czy kwoty stanowiące zwrot poniesionych kosztów dojazdu na posiedzenia i szkolenia są przychodem dla członków organów?