Planowana przez Wnioskodawcę sprzedaż Nieruchomości przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie, będzie stanowić źródło przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy o PIT i będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Nieuznanie lokali mieszkalnych za składniki majątku wykorzystywane na potrzeby związane z działalnością gospodarczą.
Należy wskazać, że przychody z opisanych we wniosku sprzedaży spółdzielczych własnościowych praw do lokali mieszkalnych oraz lokalu mieszkalnego, nie mogą stanowić źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Z uwagi na profesjonalny, zarobkowy, zorganizowany i ciągły charakter prowadzonej sprzedaży, podejmowane przez Wnioskodawczynię czynności
Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawczyni jest zwolniona z zapłaty podatku dochodowego ze sprzedaży mieszkania?
Czy wynagrodzenie (dochód), które Wnioskodawczyni otrzyma z tytułu odpłatnego zbycia udziału w ww. nieruchomości mieszkalnej położonej na terytorium Republiki Federalnej Niemiec, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?
Czy ww. wydatki uprawniają do zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131, w zw. z art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
ponieważ sprzedaż przedmiotowego lokalu użytkowego nastąpiła po upływie 5 lat od końca roku kalendarzowego, w którym miało miejsce jego nabycie, zatem przychód uzyskany ze sprzedaży garażu nie będzie stanowić źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ww. ustawy, czyli nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
1. Czy spłata rat kredytu hipotecznego wraz z odsetkami, który został zaciągnięty na zakup mieszkania w 2008 r., dokonana w okresie dwóch lat od dnia sprzedaży poprzedniego mieszkania, może zostać uznana za wydatki na cele mieszkaniowe od dnia podpisania aktu notarialnego przenoszącego na Wnioskodawczynię i jej małżonka własność tego lokalu, tj. od dnia 18 grudnia 2008 r., czy też od dnia pierwszej
Czy organ podatkowy ma prawo podzielić na połowę wartość faktur wystawionych w całości, imiennie na nazwisko Wnioskodawcy i zaliczyć tylko w połowie koszty poniesione przez Wnioskodawcę na cele mieszkaniowe? Czy jest podstawa prawna takiego postępowania?
Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawczyni ma obowiązek uiścić podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu sprzedaży w 2007 r. lokalu mieszkalnego nabytego w 2007 r.
Czy przychód ze sprzedaży ww. lokalu mieszkalnego w styczniu 2008 r. korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy z tytułu 30-letniego okresu zameldowania na pobyt stały w opisanej wyżej sytuacji, Wnioskodawca będzie miał uprawnienie do skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego tzw. ulgi meldunkowej przewidzianej w art. 21 ust. 1 pkt 126) lit. b) ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14 poz. 176 z późn. zm.)?