skutki podatkowe przeniesienia lokali z majątku spółki cywilnej do majątków osobistych wspólników
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału bądź części udziału w nieruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału bądź części udziału w nieruchomości.
Czy dla dochodów z działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej Wnioskodawca może wybrać jako formę opodatkowania ryczałt od przychodów ewidencjonowanych przy zachowaniu zasad ogólnych dla działalności indywidualnej?
Czy właściwe będzie opodatkowanie sprzedaży nieruchomości zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 10% i rozliczenie jej w formularzu PIT-28?
Czy przychody z nowo otwartej działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki cywilnej Wnioskodawca może opodatkowywać ryczałtem ewidencjonowanym?
Czy prawidłowe jest zaliczenie przez wnioskodawcę przychodów z tytułu wykonywania usług biegłego zleconych przez sąd w postępowaniu sądowym do przychodów z działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki cywilnej?
Czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy w sytuacji użyczenia część swojego majątku prywatnego spółce cywilnej, której jest wspólnikiem?
Czy można rozliczyć w danym miesiącu dochód jednej firmy ze stratą w drugiej firmie i od różnicy wyliczyć należną zaliczkę na podatek dochodowy?
Uzyskiwanie przez Wnioskodawczynię przychody z tytułu umowy o dzieło mogą stanowić przychody z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 13 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, o ile zawarcie i realizacja tej umowy zlecenia, w istocie nie spełnia przesłanek działalności gospodarczej, wskazanych w art. 5a pkt 6 ustawy o podatku
1) Czy przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym, w którym powierzchnia mieszkalna wynosi 50,14%, a powierzchnia użytkowa wynosi 49,86%, należy uznać za zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2) W przypadku, gdy przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości nie można uznać za zwolniony z opodatkowania, czy Wnioskodawca będzie miał prawo
Jeśli Wnioskodawca nie zdecyduje się na dokonanie zwrotu nakładów poczynionych przez Spółkę na inwestycję dotyczącą części usługowej, to czy u Wnioskodawcy powstanie przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych w chwili przejęcia nakładów?
Czy po wniesieniu przez Wnioskodawcę, jako wkładu do spółki cywilnej, jego wierzytelności względem NU o zapłatę dalszego wynagrodzenia za przeniesienie prawa do wynalazku, przychody, które Wnioskodawca oraz inni wspólnicy tej spółki cywilnej uzyskają z tytułu tej wierzytelności, tj. z tytułu wynagrodzenia za przeniesienie praw do wynalazku, które do tej pory stanowiły przychody Wnioskodawcy z praw
Kwalifikacja przychodów z najmu osiąganych przez spółkę cywilną do właściwego źródła przychodów.
Czy Wnioskodawca ma możliwość opodatkowania uzyskiwanych dochodów z indywidualnej działalności gospodarczej na zasadach ogólnych (rozliczać się zeznaniem PIT-36), a przychodów ze spółki cywilnej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (rozliczać się zeznaniem PIT-28)?
Czy w sytuacji opisanej we wniosku Wnioskodawca zachowuje prawo do opodatkowania na zasadach określonych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. podatkiem liniowym, dochodów z działalności indywidualnej i zysków z udziału w spółce cywilnej?
Czy przeniesienie własności niezabudowanej działki gruntu w zamian za zwolnienie z długu powstałego w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą przez Wnioskodawczynię w formie spółki cywilnej może stanowić wydatek na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych i być rozliczeniem przychodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego w dniu 10 grudnia 2008 r.?
Kwalifikacja przychodów z najmu osiąganych przez spółkę cywilną do właściwego źródła przychodów.
1. Czy w zeznaniu rocznym dochody z hodowli dżdżownic należy rozliczyć w odrębnym zeznaniu, czy też połączyć je z innymi dochodami, tj. z jednoosobowej działalności gospodarczej i ze spółki cywilnej? 2. Czy istnieją przeciwwskazania formalnoprawne, np. z punktu widzenia podatku dochodowego, aby pracodawca i pracownik byli jednocześnie wspólnikami spółki cywilnej?
Czy w związku z wniesieniem przez żonę podatnika aportu do spółki (do której podatnik przystąpił w okresie późniejszym), w postaci prawa nieodpłatnego używania Nieruchomości, której podatnik jest współwłaścicielem w ½ części na zasadzie wspólności ustawowej małżeńskiej, powstaje po stronie wspólnika przychód podatkowy ? Jeśli tak, to w jaki sposób przychód ten powinien zostać obliczony ?
Czy w związku z wniesieniem do spółki aportu w postaci prawa nieodpłatnego używania Nieruchomości, której podatnik jest współwłaścicielem, powstaje po stronie wspólnika przychód podatkowy ? Jeśli tak, to w jaki sposób przychód ten powinien zostać obliczony ?
Kwalifikacja przychodów z działalności gospodarczej spółki cywilnej, przychodu otrzymanego od Skarbu Państwa w związku z ustanowieniem podatnika z urzędu pełnomocnikiem procesowym. PB5/KD-033-317-2122/02, interpretacja Ministra Finansów