Sprzedaż w dniu 2 marca 2015 r. lokalu mieszkalnego nabytego w dniu 29 grudnia 2004 r. do majątku wspólnego małżonków, nie stanowi źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie rodzi po stronie Wnioskodawczyni obowiązku zapłaty podatku dochodowego.
Odpłatne zbycie w 2013 r. przez Wnioskodawcę udziału w nieruchomości nabytego w ramach wspólności majątkowej małżeńskiej: w 1988 r. nabycie użytkowania wieczystego nieruchomości, w 1991 r. wybudowanie domu oraz w 1999 r. uzyskanie prawa własności, nie stanowi dla niego źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zatem Wnioskodawca nie był zobowiązany
Odpłatne zbycie przed 2019 r. przez Wnioskodawczynię lokalu mieszkalnego nabytego do majątku wspólnego w 2004 r. nie będzie stanowić dla niej źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym nie będzie zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od połowy kwoty ze sprzedaży ww. lokalu mieszkalnego. Ponadto wskazać należy, iż brak źródła
Jaka data jest relewantna z punktu widzenia istnienia obowiązku podatkowego, czy za datę nabycia uznać należy datę pierwotnego nabycia do majątku wspólnego małżonków, czy może w tym konkretnym przypadku datę otwarcia spadku, w konsekwencji, czy Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłacenia podatku od sprzedaży nieruchomości?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Sprzedaż przed upływem 5 lat nieruchomości nabytej w drodze spadku po zmarłym mężu.
Czy sprzedaż wymienionej działki podlega opodatkowaniu, na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Sprzedaż przed upływem 5 lat nieruchomości nabytej w drodze spadku po zmarłym mężu?
Zwolnienie z opodatkowania odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości przed upływem pięciu lat od daty nabycia odziedziczonego w spadku udziału.
Zwolnienie z opodatkowania odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości przed upływem pięciu lat od daty nabycia odziedziczonego w spadku udziału.
Czy do rozliczenia uzyskanego przychodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego należy przyjąć, że cały lokal mieszkalny Wnioskodawca nabył do ustawowej wspólności majątkowej małżeńskiej w 2011 r. na podstawie umowy sprzedaży, czy też udział do 1/2 części w 2011 r. oraz udział do 1/2 części w spadku po zmarłej żonie w roku 2015? Czy w przedstawionej sytuacji powstanie obowiązek zapłaty podatku dochodowego
Czy w przedstawionej sytuacji Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od sprzedaży przed upływem 5 lat jej nabycia &½ części nieruchomości nabytej w drodze spadku po zmarłej żonie?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy na Wnioskodawczyni spoczywa obowiązek zapłaty podatku dochodowego od sprzedaży ½ części nieruchomości, nabytej w drodze spadku po zmarłym mężu przed upływem 5 lat pomimo, że do jej nabycia wspólnie z mężem doszło w dniu 21 czerwca 1995 r. na zasadach ustawowej wspólności majątkowej małżeńskiej, a od śmierci męża upłynęło wiele lat?
Czy sprzedaż lokalu mieszkalnego oraz garażu, które zostały nabyte w 2005 r. jako wspólność małżeńska, a następnie sprzedane w 2015 r. (po śmierci męża) podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca ma obowiązek opodatkowania sprzedaży garażu wraz z prawami związanymi?
Czy przychodem w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ze zbycia nieruchomości będzie cała kwota uzyskana z tej sprzedaży, czy tylko przypadająca na grunt i &½ wartości budynku mieszkalnego?
Czy w sytuacji opisanej we wniosku Wnioskodawczyni jest zobowiązana zapłacić podatek od sprzedaży nieruchomości? Jeśli tak, to w jakiej wysokości?