Skutki podatkowe zapłaty przez pracodawcę za pracowników składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenia zdrowotne
obowiązki płatnika w związku z odprowadzeniem składek na ubezpieczenie społeczne i na ubezpieczenie zdrowotne za byłych i obecnych zleceniobiorców
Składki opłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na podstawie ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3 niani w związku z opieką nad dzieckiem bez pobierania wynagrodzenia.
Skutki podatkowe zapłaty przez pracodawcę za pracowników składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenia zdrowotne.
Czy wartość zaległych składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne (w części, w której powinny być sfinansowane przez pracownika) odprowadzonych przez Szpital do ZUS w celu wywiązania się z obowiązków płatnika składek stanowi dla pracowników (byłych pracowników) przychód podatkowy w rozumieniu art. 12 ust. 1, art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podlegający opodatkowaniu
Czy składki przekazane do ZUS, w części dotyczącej pracownika, a niezwrócone przez niego Wnioskodawcy, są przychodem pracownika, który rodzi obowiązek naliczenia zaliczki na podatek dochodowy i wykazania go w informacji PIT-11? Pytanie dotyczy aktualnych pracowników.
W jaki sposób należy ustalić podstawę opodatkowania, mając jednocześnie na uwadze, że spłata zaległych składek następuje w systemie ratalnym?
Czy, jeżeli pracownik dokonał jednorazowo lub w ratach zwrotu składek Wnioskodawcy, w kwocie która jest wyższa niż raty jakie szpital przekazał do ZUS, to czy również należy naliczać zaliczki na podatek od przekazywanych do ZUS składek?
Czy przychód do opodatkowania powstaje tylko wówczas, gdy pracownik nie zwróci płatnikowi składek, czy również wtedy, gdy zwróci składki? Pytanie dotyczy aktualnych pracowników, byłych pracowników oraz osób aktualnie udzielających świadczeń na podstawie umowy cywilnoprawnej.
Obowiązki płatnika w związku z uregulowaniem zaległych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne za zleceniobiorców.