Czy składając do 20 stycznia 2016 r oświadczenie o wyborze opodatkowania przychodów z najmu 8,5% ryczałtem Wnioskodawczyni jest uprawniona do takiego opodatkowania najmu?
Opodatkowanie przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Czy Wnioskodawca może skorzystać z możliwości opodatkowania przyszłych przychodów z prywatnego wynajmu nieruchomości (poza działalnością gospodarczą) w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
możliwości wyboru sposobu opodatkowania przychodów uzyskiwanych z tytułu najmu nieruchomości zabudowanej budynkiem usługowym
Czy przychody z tytułu najmu lokali mogą zostać opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne stawką w wysokości 8,5 %?. Czy koszty najmu ponoszone przez spółkę będą stanowić koszty uzyskania przychodu dla jej Wspólników bez żadnych ograniczeń? Czy przychody jak również koszty uzyskania przychodu będą rozliczane proporcjonalnie do udziału
Czy przychody z tytułu najmu lokali mogą zostać opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne stawką w wysokości 8,5 %?. Czy koszty najmu ponoszone przez spółkę będą stanowić koszty uzyskania przychodu dla jej Wspólników bez żadnych ograniczeń? Czy przychody jak również koszty uzyskania przychodu będą rozliczane proporcjonalnie do udziału
Czy Wnioskodawca może skorzystać z możliwości opodatkowania przyszłych przychodów z działalności gospodarczej polegającej na wynajmie nieruchomości (krótkotrwały wynajem lokalu mieszkalnego) w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Czy do opodatkowania przychodów ze sprzedaży nieruchomości (budynku mieszkalnego) dokonanej po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jej nabycie, zastosowanie będą miały przepisy art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji, czy sprzedaż nieruchomości będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż przychody uzyskane z tytułu najmu nieruchomości powinny być przez niego zakwalifikowane do źródła przychodów, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (najem, podnajem, dzierżawa, poddzierżawa), a nie do źródła przychodów, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Czy przychody uzyskiwane z ww. najmu lokali użytkowych nie związanego z działalnością gospodarczą będą stanowiły źródło przychodu określone w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tj. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 ze zm.) i stosownie do przepisów ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych
Czy w sytuacji przedstawionej w pytaniu zasadne jest rozliczanie odrębnie przychodów z działalności gospodarczej w zakresie handlu wg stawki 19% i odrębnie od przychodów z najmu wg stawki 8,5%?
Możliwość opodatkowania ryczałtem przychodów z najmu lokalu użytkowego nie związanego z działalnością gospodarczą, pomimo że przedmiotem działalności jest m.in. wynajem i zarządzanie nieruchomościami.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów uzyskanych z najmu.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów uzyskanych z najmu.
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów uzyskiwanych z udostępniania miejsca reklamowego na blogu.
obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem wynagrodzeń adwokatom i radcom prawnym prowadzącym działalność gospodarczą za pełnienie czynności kuratora ustanowionego z urzędu w postępowaniu cywilnym
Sposób opodatkowania przychodów z najmu lokalu oraz dzierżawy gruntu w przypadku, gdy wybraną formą opodatkowania na dany rok podatkowy jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość opodatkowania podatkiem liniowym dochodów z udziału w Spółce komandytowej przez Wnioskodawcę prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem.
Możliwość opodatkowywania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne przychodów uzyskiwanych z najmu lokali nabytych w spadku.
Możliwość opodatkowywania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne przychodów uzyskiwanych z najmu dwóch mieszkań, jeżeli Wnioskodawca uzyskiwać będzie również przychody z wynajmu nieruchomości związanych z prowadzoną pozarolniczą działalnością gospodarczą a więc przychody ze źródła pozarolnicza działalność gospodarcza.
Czy Wnioskodawczyni, jako osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej osiągająca przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy może opłacać zryczałtowany podatek dochodowy według stawki 8,5% zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 3 w zw. z art. 2 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, w przypadku najmu krótkotrwałego?
Czy po likwidacji działalność jednej z Aptek, która była prowadzona w prywatnym lokalu Wnioskodawcy, nie będącym składnikiem majątku związanego z działalnością gospodarczą i po zawarciu umowy w ramach tzw. "najmu prywatnego" Wnioskodawca może wybrać opodatkowanie przychodów z tego tytułu na zasadzie ryczałtu ewidencjonowanego, zgodnie z art. 2 ust. la ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym
1. Czy od świadczenia kościelnego Wnioskodawcę obowiązuje odprowadzanie podatku, a jeśli tak to na jakiej podstawie prawnej i w jakiej wysokości? 2. Czy Wnioskodawca ma płacić ryczałt podatkowy od przychodów z opłat otrzymanych w związku z pełnionymi funkcjami o charakterze duszpasterskim?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodów oraz dotyczącej obowiązku zarejestrowania działalności gospodarczej.