Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości po podziale majątku wspólnego małżonków.
Za datę nabycia przez Zainteresowanych – zabudowanej następnie budynkiem - nieruchomości należy przyjąć rok, w którym nastąpiło jej nabycie do majątku wspólnego małżonków. W konsekwencji, odpłatne zbycie nieruchomości nie będzie stanowiło dla Zainteresowanych źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) w związku z art. 10 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż zbycie
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od części nieruchomości, którą nabył w wyniku notarialnej umowy podziału części majątku wspólnego?
Czy po rozwodzie i podziale majątku wspólnego Wnioskodawca musi zapłacić podatek od zbycia nieruchomości nabytych w trakcie małżeństwa w ustawowej wspólności majątkowej?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego wraz z miejscem garażowym.
Odpłatne zbycie przez Wnioskodawcę nieruchomości (po dokonaniu podziału majątku), z zastrzeżeniem, że nie nastąpiło w wykonywaniu działalności gospodarczej, nie będzie stanowić źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - z uwagi na upływ pięcioletniego terminu, a tym samym kwota uzyskana ze sprzedaży nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego po dokonaniu podziału majątku wspólnego małżonków.
Czy u Wnioskodawczyni powstanie obowiązek zapłaty podatku dochodowego w wyniku zdarzenia, którego następstwem będzie tzw. zwolnienie jej z długu - jako przychód w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości po rozwodzie i podziale majątku wspólnego
Czy Wnioskodawczyni musi złożyć deklarację PIT-39 do 30 kwietnia 2019 r. i zapłacić podatek od sprzedaży tego mieszkania?
Czy sprzedając nieruchomość po 1 stycznia 2019 roku Wnioskodawca jest zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawczyni powinna zapłacić 19% podatek dochodowy po sprzedaży mieszkania nabytego w wyniku podziału majątku dorobkowego, który wcześniej stanowił majątek wspólny (Wnioskodawczyni i byłego męża)?
Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania nabytego przez Wnioskodawczynię wraz z mężem do wspólności majątkowej małżeńskiej, a następnie otrzymanego przez nią w wyniku podziału majątku małżeńskiego w związku z rozwodem.
Czy Wnioskodawczyni powinna zapłacić podatek od sprzedaży wymienionych dwóch nieruchomości?
Czy wydatkowanie środków uzyskanych ze sprzedaży mieszkania na nabycie przedmiotowej nieruchomości uprawniać będą Wnioskodawczynię do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Co dla Wnioskodawczyni jest kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży działki budowlanej, mając na uwadze fakt nierównego podziału majątku?
Czy Wnioskodawczyni powinna uiścić podatek dochodowy od osób fizycznych ze sprzedaży mieszkania?
Opodatkowanie spłaty otrzymanej z tytułu podziału majątku wspólnego małżeńskiego.
Czy w zaistniałej sytuacji należy zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych, mając na uwadze fakt, że nieruchomość ta została nabyta powyżej 5 lat przed jej sprzedażą, jeżeli tak, to czy podatek ma być liczony od wartości całej nieruchomości, czy od tej części, której Wnioskodawczyni stała się właścicielem w wyniku podziału majątku wspólnego?
Czy w zaistniałej sytuacji należy zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych, mając na uwadze fakt, że działka została nabyta powyżej 5 lat przed jej sprzedażą, jeżeli tak, to czy podatek ma być liczony od wartości całej działki, czy od tej części, której Wnioskodawca stał się właścicielem w wyniku podziału majątku wspólnego?