Zaliczenie przychodów z najmu do odpowiedniego źródła przychodów oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na czynsz, energie elektryczną oraz na okazjonalne remonty.
W zakresie skutków podatkowych związanych ze zbyciem nieruchomości (obrót nieruchomościami – towar handlowy) nabytej do majątku wspólnego – źródło przychodu i forma opodatkowania.
Sprzedaż udziałów w budynku mieszkalnym, które wykorzystywane były w działalności gospodarczej, nie stanowi dla Wnioskodawcy przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, odpłatne zbycie udziałów w budynku mieszkalnym, należy zakwalifikować do źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 cyt. ustawy. W sytuacji odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę przed 1 stycznia 2024 r. wskazanych we
Czy wydatkowanie środków na wskazany remont odziedziczonej nieruchomości uprawnia do skorzystania ze zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy sprzedaż lokalu użytkowego stanowi przychód z działalności gospodarczej w rozumieniu art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi twierdząco jak należy ustalić koszt zbycia lokalu w sytuacji, gdy nie można ustalić kosztów wytworzenia (rozumianych jako koszt nabycia i dokonanych później modernizacji)?
Możliwość zaliczenia do wydatków na własne cele mieszkaniowe konkretnych wydatków brak źródła przychodu po stronie Wnioskodawczyni
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Możliwość uznania spłaty kredytu zaciągniętego na remont nieruchomości za wydatek na cele mieszkaniowe.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z najmu.
Czy w związku z powyższym poniesione wydatki w wysokości 17 000 zł na cele remontowo-budowlane (na nie własną nieruchomość) są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?
1. Czy jeżeli w chwili złożenia i zatwierdzenia wniosku o remont posadzek mieszkanie miało statut spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, a przeniesienie własności nastąpiło w okresie oczekiwania na wypłatę środków i cały ten czas Wnioskodawczyni była członkiem Spółdzielni Mieszkaniowej to Spółdzielnia powinna wystawiać informację PIT-8C, na podstawie której obowiązana była wykazać (i wykazała
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do płacenia podatku z tytułu najmu, jeżeli fizycznie nie będzie otrzymywał żadnych pieniędzy?
Czy Wnioskodawca ma prawo ubiegać się o zwrot podatku dochodowego od osób fizycznych, jeżeli WAM bezpodstawnie pobrała zaliczkę na podatek dochodowy?
1. Czy spłata rat kredytu hipotecznego wraz z odsetkami, który został zaciągnięty na zakup mieszkania w 2008 r., dokonana w okresie dwóch lat od dnia sprzedaży poprzedniego mieszkania, może zostać uznana za wydatki na cele mieszkaniowe od dnia podpisania aktu notarialnego przenoszącego na Wnioskodawczynię i jej małżonka własność tego lokalu, tj. od dnia 18 grudnia 2008 r., czy też od dnia pierwszej
Czy ww. wydatki uprawniają do zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131, w zw. z art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Wypłacenie żołnierzowi zawodowemu należności z tytułu zwrotu kosztów remontu kwatery nie stanowi przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca nie jest więc obowiązany do wystawienia informacji o przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych według ustalonego wzoru PIT-8C.
1. Czy spłata rat kredytu hipotecznego wraz z odsetkami, który został zaciągnięty na zakup mieszkania w 2008 r., dokonana w okresie dwóch lat od dnia sprzedaży poprzedniego mieszkania, może zostać uznana za wydatki na cele mieszkaniowe od dnia podpisania aktu notarialnego przenoszącego na Wnioskodawczynię i jej małżonka własność tego lokalu, tj. od dnia 18 grudnia 2008 r., czy też od dnia pierwszej
Czy kwota 1423 zł 71 gr wydatkowana przez funkcjonariusza strażaka na remont lokalu mieszkalnego stanowiącego kwaterę tymczasową w budynku administracyjnym Komendy, następnie przez tę Komendę zwrócona strażakowi, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy po zakończeniu remontu budynku można dokonać zmiany sposobu wyliczania amortyzacji?2. Czy wydatki dotyczące remontu przeznaczonego do wynajmu pomieszczenia o powierzchni 27 m2 mozna zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?3. Jaka powierzchnia pomieszczeń wspólnych podlega amortyzacji w przypadku amortyzacji uproszczonej?4. Czy koszty dojazdu, przewozów materiałów, narzędzi, odpisów amortyzacyjnych