Czy szkolenie radnego należy uznać za nieodpłatne świadczenie stanowiące źródło jego przychodu i podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych zgodnie z art. 13 pkt 5 ustawy, czy też szkolenie radnego podlega zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy do zwrotu kosztów podroży służbowej radnego - zarówno krajowej jak i zagranicznej, ma zastosowanie zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych, określone w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b), w związku z art. 21 ust. 13 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy koszt udziału radnych powiatowych w szkoleniach pokrywany z budżetu powiatu stanowi przychód radnego w rozumieniu
1. Czy koszty poniesione przez gminę w postaci usługi transportowej, noclegów, wyżywienia będą stanowić dla radnych przychód w postaci nieodpłatnego świadczenia? 2. Jak obliczyć wysokość nieodpłatnych świadczeń przypadających na każdego z radnych za poszczególne usługi? 3. Czy należy naliczyć każdemu radnemu uczestniczącemu w szkoleniu podatek dochodowy i odprowadzić do urzędu skarbowego?
Czy należy opodatkować należność za czas podróży osoby nie będącej pracownikiem (radny) jak również czy należy opodatkować wartość nieodpłatnego świadczenia jakim jest otrzymana do zapłaty faktura za udział radnego w tym szkoleniu i uznać za jego przychód?
Czy koszty szkolenia radnych należy zaliczyć jako ich przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych przy zastosowaniu odpowiednich kosztów uzyskania przychodu?
Czy koszty szkolenia radnych należy zaliczyć jako ich przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych?