Czy w świetle tak przedstawionego opisu stanu faktycznego prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym odsetki od kredytu zaciągniętego przez Spółkę w celu nabycia akcji Spółki zależnej powinny być traktowane jako koszty pośrednie i alokowane proporcjonalnie, zgodnie z kluczem przychodowym, określonym w art. 15 ust. 2 Ustawy CIT, odpowiednio do dwóch źródeł przychodów, tj. zysków kapitałowych
W zakresie ustalenia możliwości przypisania poniesionych kosztów do przychodów uzyskanych ze źródła przychodów jakim są zyski kapitałowe, zaliczenia poniesionych kosztów do kosztów pośrednich oraz braku konieczności zastosowania wynikającej z art. 15 ust. 2-2b ustawy o CIT proporcji podziału kosztów.
Zaklasyfikowanie odsetek od kredytu oraz wydatków zabezpieczających ryzyko kredytowe jako koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednie, alokowania ich odpowiednio do dwóch źródeł przychodów i zastosowania wobec nich limitu wynikającego z art. 15c updop; uwzględnienie przychodu z tytułu dywidend ze Spółek Zależnych w proporcjonalnej alokacji kosztów; uwzględnienie przychodów z tytułu dywidendy
Kwalifikacja przychodu uzyskanego ze sprzedaży świadectwa pochodzenia z OZE do odpowiedniego źródła przychodów oraz sposób obliczenia proporcji kosztów (art. 15 ust. 2b ustawy o CIT).
Kwalifikacja przychodu uzyskanego ze sprzedaży świadectwa pochodzenia z OZE do odpowiedniego źródła przychodów. Sposób obliczenia proporcji kosztów o jakiej mowa w art. 15 ust. 2b updop.
Kwalifikacja przychodu uzyskanego ze sprzedaży świadectwa pochodzenia z OZE do odpowiedniego źródła przychodów oraz sposób obliczenia proporcji o jakiej mowa w art. 15 ust. 2b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.