Kwalifikacja do odpowiedniego źródła przychodów prokurenta oraz możliwość skorzystania z ulgi dla młodych.
• Błędne wypełnienie PIT-11 – niewłaściwa kwalifikacja źródła przychodu prokurenta. • Brak obowiązku zwrotu zaliczek prokurentowi w związku ze skorygowaniem informacji PIT-11.
W spółce powołano prokurenta. Podstawą jego działania jest akt powołania. Nie nawiązano z nim żadnej umowy zlecenia. Jak w tej sytuacji potraktować wypłacane mu wynagrodzenie?
Podsumowując, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do wpłacania zaliczek na podatek dochodowy z tytułu otrzymanego każdego miesiąca wynagrodzenia za pełnienie na podstawie uchwały zarządu funkcji prokurenta, lecz dopiero na moment rozliczenia rocznego uwzględni ww. dochód i wpłaci należną kwotę podatku.
W zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji prokurenta.
Opodatkowania wynagrodzenia za sprawowanie funkcji prokurenta w polskiej spółce kapitałowej, otrzymanego przez rezydenta podatkowego Niemiec.
Czy Wnioskodawca jako płatnik będzie zobowiązany do uiszczania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wynagrodzenia jakie będzie osiągał prokurent powołany uchwałą wspólników mających prawo prowadzenia spraw Wnioskodawcy, wynikającego z odrębnej uchwały wspólników?
Czy wynagrodzenie z tytułu prokury jest przychodem z działalności wykonywanej osobiście, o którym mowa w art. 13 punkt 7 ustawy o PIT, czy też jest przychodem z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o PIT?
Czy wynagrodzenie z tytułu prokury jest przychodem z działalności wykonywanej osobiście, o którym mowa w art. 13 punkt 7 ustawy o PIT, czy też jest przychodem z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o PIT?
możliwość zakwalifikowania przychodów, które będą uzyskiwane z tytułu pełnienia funkcji prokurenta do przychodów z działalności gospodarczej.
1. Do jakiej kategorii źródeł przychodów należy zaliczyć wypłacane pracownikowi przychody z tytułu wykonywania czynności prokurenta? 2. Czy spółka ma obowiązek pobrania zaliczki na podatek dochodowy od wypłaconego wynagrodzenia prokurenta?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Możliwość opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu pełnienia funkcji prokurenta tzw. podatkiem liniowym.
Możliwość zakwalifikowania dochodów uzyskanych z tytułu pełnienia funkcji prokurenta do dochodów z działalności gospodarczej.
Czy Podatnik, jako płatnik, będzie zobowiązany do uiszczania zaliczek na podatek dochodowy (PIT) z tytułu wynagrodzenia, jakie będzie osiągał prokurent powołany uchwałą zarządu Podatnika?
Do jakiej kategorii źródeł przychodów należy zaliczyć przychody z tytułu wynagrodzenia jakie Zainteresowany będzie osiągał z tytułu pełnienia funkcji prokurenta w Spółce X i Spółce Y?
Czy wnioskodawca może nie pobierać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych w związku z tym, iż wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji prokurenta na podstawie uchwały członków zarządu kwalifikuje się do przychodów z innych źródeł na podstawie art. 20 ww. ustawy?
Czy w świetle polsko-holenderskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, przychody Wnioskodawcy osiągane z tytułu pełnienia funkcji prokurenta podlegać będą opodatkowaniu na terenie Polski, czy też w Polsce nie wystąpi konieczność zapłaty podatku z tego tytułu i przychody te opodatkowane będą wyłącznie po stronie holenderskiej?
Do jakiej kategorii źródeł przychodów należy zaliczyć wynagrodzenie wypłacane osobie -prokurentowi z tytułu pełnienia funkcji prokurenta na podstawie uchwały zarządu Wnioskodawcy?
Do jakiej kategorii źródeł przychodów należy zaliczyć wynagrodzenie wypłacane osobie -prokurentowi z tytułu pełnienia funkcji prokurenta na podstawie uchwały zarządu Wnioskodawcy?
Czy w świetle tak przedstawionego stanu faktycznego uzyskane przez Wnioskodawcę dochody tytułem wynagrodzenia za prokurę będą mogły być rozliczane, w ramach prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej, 19% podatkiem liniowym, czy też powinny być one opodatkowane na zasadach ogólnych właściwych dla przychodów zaliczonych do działalności wykonywanej osobiście?