skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną własność
Czy Wnioskodawczyni powinna uiścić podatek dochodowy od osób fizycznych ze sprzedaży mieszkania?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym sprzedaż przedmiotowego lokalu mieszkalnego nr 11 dokonana w terminie do dnia 31 grudnia 2016 r. wiązać się będzie z powstaniem obowiązku podatkowego na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy mając na uwadze fakt, że w 2005 r. wnioskodawca nabył spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, a w 2009 r. dokonał przekształcenia tego lokalu w odrębną własność jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego w przypadku jego sprzedaży?
Obowiązek wystawienia informacji o wypłaconym stypendium, przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych PIT-8C.
Zakres ustalenia daty nabycia i skutków podatkowych zamiany nieruchomości.
Czy, aby uzyskać prawo do zwolnienia części dochodu z tytułu zbycia lokalu mieszkalnego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, koniecznym jest wydatkowanie całej kwoty przychodu uzyskanego z tego zbycia na własne cele mieszkaniowe nie później, niż w okresie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie?
1.Czy cyt. kwota wartości wydanego przez Wnioskodawcę (wraz z żoną) mieszkania przy ul. U, tj. 55.000 zł może być uznana za koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży lokalu przy ul. H?. 2.Czy kwota 8.724,63 zł, będąca uregulowaniem zadłużenia poprzedniego lokatora stanowi koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży lokalu przy ul. H? 3.Czy kwota wydatkowana na wniesienie wkładu budowlanego w kwocie 26.645,65
Czy w przypadku sprzedaży opisanego w poz. 68 lokalu mieszalnego stanowiącego odrębną nieruchomość będą zobowiązani do zapłaty podatku dochodowego z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości przed upływem pięciu lat, jeżeli tak to, czy do wyliczenia należnego podatku stosuje się przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązujące w 2006 r. (data nabycia udziału w zabudowanej nieruchomości
Czy Wnioskodawczyni, mimo, iż nie była zameldowana w mieszkaniu o którym mowa wyżej, może skorzystać z ulgi meldunkowej lub w jakiej wysokości, trzeba będzie zapłacić podatek dochodowy po sprzedaniu tego mieszkania? W uzupełnieniu wniosku Wnioskodawczyni zadaje pytanie cyt. czy, ulga meldunkowa rozciąga się również na mnie, bo mąż był tam zameldowany przez 39 miesięcy. Chcę wiedzieć, czy będę musiała
1. Czy Wnioskodawca powinien, jako datę nabycia ww. lokalu przyjąć rok 2007, podatek w wysokości 19% dochodu (przychód koszty), płatny w terminie składania zeznań podatkowych i ulga meldunkowa (Wnioskodawca dodaje, że w lokalu tym nigdy nie był zameldowany)? 2. Czy datą nabycia ww. lokalu jest jednak rok 2009, podatek w wysokości 19% dochodu (przychód koszty), płatny w terminie złożenia zeznań podatkowych
Czy z tytułu zawarcia umowy o dożywocie po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek zapłaty podatku dochodowego, jeśli tak to w jakiej wysokości?
Czy Wnioskodawca będzie płacił podatek dochodowy od sprzedaży tego mieszkania i w jakiej wysokości, jeżeli chciałby je sprzedać w kwietniu 2010 roku?
Czy odpłatne zbycie lokalu mieszkaniowego, po uprzednim przekształceniu spółdzielczego prawa własnościowego w prawo odrębnej własności, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy przychód ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego na podstawie umowy sprzedaży, a następnie przekształconego w odrębną własność będzie podlegał opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym?