W zakresie skutków podatkowych związanych ze zbyciem nieruchomości (obrót nieruchomościami – towar handlowy) nabytej do majątku wspólnego – źródło przychodu i forma opodatkowania.
określenie źródła przychodów uzyskiwanych z tytułu najmu nieruchomości
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości wykorzystywanej przez małżonka w prowadzonej przez niego działalności gospodarczej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości (budynek mieszkalno-rekreacyjny wykorzystywany w działalności gospodarczej męża Wnioskodawczyni)
Mając na uwadze powołane wyżej przepisy prawa oraz przedstawiony we wniosku stan faktyczny, stwierdzić należy, że odpłatne zbycie przez Wnioskodawczynię w dniu 7 maja 2019 r. lokalu mieszkalnego znajdującego się w Z. nie będzie stanowić źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 w związku z art. 10 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegającego opodatkowaniu podatkiem
W zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej uprzednio w darowiźnie od męża.
Sprzedaż w dniu 2 marca 2015 r. lokalu mieszkalnego nabytego w dniu 29 grudnia 2004 r. do majątku wspólnego małżonków, nie stanowi źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie rodzi po stronie Wnioskodawczyni obowiązku zapłaty podatku dochodowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Czy w związku z planowaną sprzedażą nieruchomości 5-letni okres uprawniający do zwolnienia z podatku dochodowego należy liczyć od daty nabycia działki czy wybudowania domu?
Czy przychód uzyskany przez Wnioskodawczynię ze sprzedaży nieruchomości nabytej uprzednio do majątku wspólnego, a następnie wchodzącego w skład spadku po zmarłym małżonku podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy prawidłowo został rozpoznany obowiązek podatkowy w zakresie podatku od towarów i usług, od zbycia wskazanych dwóch niezabudowanych nieruchomości gruntowych, dokonanego na rzecz Spółki z o.o. W., na podstawie aktu notarialnego z 13 kwietnia 2016 r. ( Rep. A Nr 2603/2016)? 2. 3. Czy prawidłowo rozpoznano powstanie tego obowiązku podatkowego u Wnioskodawcy, jako podatnika tego podatku? 4. 5. Czy
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy sprzedaż lokalu mieszkalnego oraz garażu, które zostały nabyte w 2005 r. jako wspólność małżeńska, a następnie sprzedane w 2015 r. (po śmierci męża) podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy możliwe jest opodatkowanie ewentualnego przychodu z najmu mieszkania zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanych?
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż przychody uzyskane z tytułu najmu nieruchomości powinny być przez niego zakwalifikowane do źródła przychodów, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (najem, podnajem, dzierżawa, poddzierżawa), a nie do źródła przychodów, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego w 1997 r. do majątku wspólnego małżonków oraz w 2010 r. w spadku po małżonku.
Stwierdzić należy, że w przypadku, gdy małżonkowie, pomiędzy którymi panuje ustrój wspólności majątkowej, uzyskują przychody z najmu nieruchomości, dla celów opodatkowania tych przychodów (dochodów) podatkiem dochodowym każdemu z małżonków przypisuje się odrębnie przypadająca dla niego część uzyskiwanych przychodów. Wnioskodawczyni jest zatem zobowiązana opodatkowywać dochody z tytułu najmu nieruchomości
Czy przychody (dochody) ze sprzedaży Działki w całości będą zwolnione z PIT?
1) Czy wraz ze sprzedażą lokalu mieszkalnego stanowiącego współwłasność małżeńską do skorzystania z ulgi meldunkowej wystarczy, aby tylko jeden z małżonków był zameldowany w tym lokalu na pobyt stały przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy przed datą zbycia, oraz czy w związku z tym przysługuje Wnioskodawcy prawo do skorzystania z ulgi meldunkowej? 2) Czy ulga meldunkowa powinna dotyczyć całości sprzedanej