Na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawczyni przysługuje prawo zaewidencjonowania w podatkowej księdze przychodów i rozchodów, jako koszt uzyskania przychodu, wydatku z tytułu zapłaconej składki członkowskiej na rzecz okręgowej izby lekarskiej.
Ustalenie źródła przychodu i poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu przychodów uzyskiwanych przez personel medyczny na podstawie umów na dyżury kontraktowe oraz zapłaty przez Wnioskodawcę zaległych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne w części przypadającej na osoby zatrudnione na podstawie umowy na dyżur kontraktowy.
Czy prowadzona przez Wnioskodawczynię pozarolnicza działalność gospodarcza obejmująca udzielanie świadczeń w poradni specjalistycznej dla tego samego pracodawcy, u którego Wnioskodawczyni jest zatrudniona w ramach umowy o pracę na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, może być opodatkowana podatkiem liniowym (według stawki 19%) na zasadach określonych w art. 30c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku
Możliwości opodatkowania 19% podatkiem liniowym dochodów uzyskiwanych przez lekarza zatrudnionego na umowę o pracę i na kontrakcie u tego samego pracodawcy.
Prawo do podatku liniowego lekarz.
Czy Wnioskodawca zawierając umowę cywilnoprawną z lekarzem osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, której przedmiotem jest kierowanie oddziałem szpitalnym, stanie się płatnikiem zobowiązanym pobierać 18% zaliczkę na podatek dochodowy, obliczoną zgodnie z art. 41 ust. 1 i 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? - Czy Wnioskodawca zawierając umowę cywilnoprawną z lekarzem osobą
Czy Wnioskodawczyni przysługuje prawo opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu usług świadczonych w ramach indywidualnej praktyki lekarskiej, na zasadach określonych w art. 30c ustawy z dn. 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. podatkiem liniowym w wysokości 19%?
Fakt zawarcia w 2014 r. umowy na udzielanie świadczeń zdrowotnych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej z podmiotem, z którym Wnioskodawca związany był w poprzednich latach umową o pracę i umową cywilnoprawną, nie wyklucza możliwości opodatkowania przychodów uzyskiwanych w 2014 r. w ramach tej działalności 19% podatkiem liniowym, pod warunkiem, że w ustawowym terminie Wnioskodawca złoży właściwemu
Udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków Spółki jako płatnika w stosunku do lekarzy prowadzących działalność gospodarczą.
Należy stwierdzić, że przychód uzyskany przez lekarzy prowadzących działalność gospodarczą, z tytułu pokrywania przez Spółkę kosztów uczestnictwa w krajowych i zagranicznych wyjazdach, w postaci sfinansowania opłaty za udział, zapewnienia przejazdu/przelotu, zakwaterowania, kosztów wyżywienia oraz wskazanych we wniosku innych drobnych wydatków będzie stanowił przychód z nieodpłatnych świadczeń, który
Czy wypłacone lekarzowi wynagrodzenie z tytułu czynności wykonywanych w ramach programu specjalizacji z zakresu opieki medycznej nad pacjentami stanowi przychód lekarza z działalności wykonywanej osobiście w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 2b pkt 2 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 2 i art. 13 ust. 8 pkt a) ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, od którego Wnioskodawca (Szpital
Czy Wnioskodawca wykonując usługi medyczne w ramach działalności gospodarczej w prywatnym gabinecie, a także świadcząc te usługi w ramach kontraktu pomiędzy szpitalem a jego firmą, może od 2013 roku wybrać podatek liniowy jako właściwy do rozliczania zaliczek?
Czy Wnioskodawczyni uprawniona jest do opodatkowania dochodów uzyskanych w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej podatkiem liniowym w wysokości 19%, określonym w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy też musi opodatkować ten dochód według skali podatkowej zgodnie z art. 27 ust. 1 tej ustawy?
Czy ulegnie zmianie forma opodatkowania prowadzonej przez Wnioskodawcę praktyki lekarskiej (karta podatkowa) w sytuacji, gdy małżonka zajmuje część lokalu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, a między małżonkami istnieje wspólność majątkowa?