Praw oraz obowiązków w związku z wytwarzaniem i wykorzystaniem energii elektrycznej.
Możliwość odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatków poniesionych na zakup i montaż falownika z magazynem energii zintegrowanych z instalacją fotowoltaiczną.
Dotyczy obowiązków podatkowych w zakresie produkcji i zużycia energii elektrycznej, wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej o mocy nieprzekraczającej 1 MW.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wprowadzenia do sieci energetycznej wyprodukowanej energii elektrycznej, określenie podstawy opodatkowania tej czynności i określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla czynności wyprodukowania energii elektrycznej w instalacji fotowoltaicznej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od nabycia instalacji fotowoltaicznych.
Uznanie odpłatnych usług w zakresie odprowadzania ścieków na rzecz odbiorców zewnętrznych za działalność gospodarczą oraz czynności podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia z tego podatku. Brak obowiązku naliczenia podatku należnego z tytułu wykorzystywania Infrastruktury w celu dostaw wody oraz odprowadzania ścieków na rzecz odbiorców wewnętrznych. Prawo do odliczenia części podatku
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego VAT o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Określenie podstawy opodatkowania dla usług świadczonych przez Gminę na rzecz mieszkańców w ramach realizowanego projektu.
Określenie podstawy opodatkowania dla usługi montażu i podpięcie instalacji na/w budynkach mieszkańców.
Zastosowanie tzw. odwrotnego obciążenia dla czynności nabycia usługi instalacji solarnej na rzecz mieszkańców. Opodatkowanie usług termomodernizacji/modernizacji. Odliczenie podatku.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w odniesieniu do wydatku poniesionego na zakup i montaż magazynu energii stanowiącego integralną całość instalacji.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w całości lub w części w związku z realizacją projektu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wykonywanych przez Państwa na rzecz Mieszkańców, brak zobowiązania do opodatkowania podatkiem VAT wpłat otrzymanych od Mieszkańców oraz uzyskanego dofinansowania na realizację projektów, jak również brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją Projektów.
Czy podstawę opodatkowania w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców stanowi wyłącznie otrzymywane od Mieszkańców wynagrodzenie przewidziane w Umowach, pomniejszone o kwotę podatku należnego.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług na potrzeby Projektu w zakresie Instalacji zamontowanych na rzecz Budynku, z zastosowaniem proporcji, która najbardziej odpowiada specyfice wykonywanej przez Gminę działalności w zakresie dostawy wody.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją inwestycji. W związku z ponoszeniem nakładów na realizację projektu w części dotyczącej kompleksowego wykonania instalacji fotowoltaicznych częściowe prawo do odliczenia – na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy – z uwzględnieniem zasad określonych w art. 86 ust. 2a i następne ustawy oraz przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego VAT o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
‒ Uznanie czynności wykonanych przez Gminę na rzecz mieszkańców, polegających na montażu Instalacji w budynkach mieszkalnych należących do mieszkańców za czynności opodatkowane podatkiem VAT, ‒ podstawa opodatkowania dla usług świadczonych przez Gminę na rzecz mieszkańców polegających na montażu Instalacji w budynkach mieszkalnych, ‒ prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od Wydatków
Uznanie czynności wykonywanych przez Gminę na rzecz Mieszkańców za wykonywane poza działalnością gospodarczą i niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz brak opodatkowania podatkiem VAT wpłat otrzymywanych przez Gminę od Mieszkańców oraz Dofinansowania uzyskanego na Projekt.
Niezaliczenie do podstawy opodatkowania wynagrodzeń otrzymanych od Mieszkańców oraz kwoty otrzymanego dofinansowania.
Nieuznanie czynności wykonywanych przez Gminę na rzecz Mieszkańców w ramach realizacji Projektów za czynności wykonywane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT ww. czynności, brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach zakupowych, związanych z zakupem i montażem Instalacji na nieruchomościach Mieszkańców.
Uznanie Gminy za podatnika VAT, podleganie opodatkowaniu usługi instalacji OZE przez Gminę, prawo do odliczenia podatku VAT.
Brak opodatkowania podatkiem VAT wpłat od mieszkańców z tytułu realizacji Projektu. Brak opodatkowania podatkiem VAT otrzymanego dofinansowania na realizację ww. Projektu. Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących poniesione wydatki w związku z realizacją ww. Projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania Gminy za podatnika podatku VAT w związku z realizacją projektu oraz niepodlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług otrzymanej dotacji oraz otrzymanych wpłat od mieszkańców z tytułu realizacji ww. Projektu i braku prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją przedmiotowego Projektu.
Ustalenie czy wprowadzenie do sieci energetycznej przez Gminę prądu, który zostanie wyprodukowany w Instalacjach zamontowanych na gruncie przy Budynku, będzie stanowiło odpłatną dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT; - Ustalenie, czy Gminie będzie przysługiwać prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem i montażem Instalacji na gruncie