Jeżeli spółka niebędąca podatnikiem CIT nabywa, a potem zbywa certyfikaty inwestycyjne, to uzyskana z tego tytułu kwota jest dla wspólnika spółki będącego osobą fizyczną przychodem z działalności gospodarczej, a nie z kapitałów pieniężnych - wyrok NSA z 7 lipca 2021 r., sygn. akt II FSK 3591/18.
określenie momentu oraz źródła przychodu do jakiego należy alokować jako koszty uzyskania przychodu zapłacone przez Spółkę odsetki od wyemitowanych obligacji w proporcjonalnej części, w jakiej środki pieniężne pozyskane w wyniku emisji obligacji zostały przeznaczone na nabycie Certyfikatów Inwestycyjnych
Interpretacja w zakresie kwalifikacji przychodów i kosztów uzyskania przychodów do źródeł przychodów z zysków kapitałowych i podstawowej działalności.
Czy w przedstawionej w opisie zdarzenia przyszłego sytuacji, w przypadku wniesienia przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce Zagranicznej do FIZ: - jeśli wartość otrzymanych certyfikatów inwestycyjnych wyemitowanych przez FIZ odpowiadająca wartości udziałów w Spółce Zagranicznej wynikającej z wyceny przygotowanej przez niezależnego rzeczoznawcę stanowić będzie dla Wnioskodawcy przychód, o którym mowa w
Czy uzyskiwane przez Wnioskodawcę przychody z odpłatnego zbycia na rzecz osób trzecich certyfikatów inwestycyjnych emitowanych przez Fundusz podlegają w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy Fundusz z tytułu wypłat na rzecz Inwestora bez konieczności wykupu certyfikatów, z umorzenia certyfikatów lub likwidacji funduszu, powinien pobierać, jako płatnik, zryczałtowany podatek dochodowy od osób prawnych?
Czy Fundusz z tytułu wypłat na rzecz Inwestora bez konieczności wykupu certyfikatów, z umorzenia certyfikatów lub likwidacji funduszu, powinien pobierać, jako płatnik, zryczałtowany podatek dochodowy od osób prawnych?
Czy na Funduszu nie będzie ciążył obowiązek poboru podatku u źródła z tytułu wypłat dochodów Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych dokonywanych na rzecz Inwestorów Holenderskich, ponieważ wypłaty dochodów Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych podlegają opodatkowaniu na zasadach ogólnych zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 4a ustawy o CIT, w związku z czym nie stanowią dochodów
Czy objęcie certyfikatów inwestycyjnych w zamian za przeniesienie własności udziałów w spółkach kapitałowych oraz akcji w spółkach komandytowo-akcyjnych może skutkować powstaniem dochodu podlegającego opodatkowaniem podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Wniesienie papierów wartościowych (akcji) do funduszu inwestycyjnego zamkniętego będzie równoznaczne z ich odpłatnym zbyciem. Następuje bowiem przeniesienie własności wnoszonych papierów wartościowych, a wnoszący otrzyma w zamian jednostki uczestnictwa lub certyfikaty inwestycyjne określonej wartości.Wartość otrzymanych certyfikatów inwestycyjnych, odpowiadająca wartości wnoszonych papierów wartościowych