Skutki podatkowe odpłatnego zbycia należących do majątku wspólnego Budynku Niemieszkalnego oraz Ogrodzenia wraz ze związanym z nimi gruntem oraz Budynku Mieszkalnego wraz ze związanym z nim gruntem, wykorzystywanych w działalności gospodarczej Wnioskodawcy. Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym, po spełnieniu warunków określonych w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku
Czy środki uzyskane ze sprzedaży nieruchomości sfinalizowanej po śmierci rodzica stanowią źródło przychodu Wnioskodawcy, czy stanowiły przychód rodzica przed jego śmiercią?
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowo-przedmiotowego w związku z nabyciem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego wraz z miejscem postojowym w przypadku wydatkowania na ten cel przychodu ze sprzedaży udziału w innej nieruchomości.
Opodatkowanie dochodów ze zbycia części nieruchomości, w stosunku do której upłynął okres 5 lat liczony od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jej nabycie przez Wnioskodawców – darowizna nieruchomości do majątku wspólnego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy Wnioskodawca ma prawo do skorzystania z ulgi mieszkaniowej w sytuacji, gdy cały przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości (28 lutego 2018 r.) został przeznaczony na zakup nowej nieruchomości na własne cele mieszkaniowe, lecz nabycie nowej nieruchomości nastąpiło kilka dni wcześniej (23 lutego 2018 r.)?
W zakresie skutków podatkowych związanych ze zbyciem lokali mieszkalnych (lokal - towar handlowy) - źródło przychodu , zwolnienie przedmiotowe i koszty uzyskania przychodów.
1. Czy jeżeli przychód ze sprzedaży mieszkania pochodzi z majątku osobistego Wnioskodawczyni to może ona go przeznaczyć na wydatki na budowę domu do majątku wspólnego i z każdej faktury na budowę domu będzie mogła odliczyć 2/3 poniesionego wydatku? 2. Czy ewentualna umowa małżeńska o rozszerzenie wspólności majątkowej o jej majątek osobisty (o pieniądze ze sprzedaży mieszkania) pozwoli na odliczenie
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym do niego udziałem w nieruchomości wspólnej.
Czy w zakresie dochodu ze obycia nieruchomości nabytej w drodze darowizny Podatniczka korzysta ze zwolnienia, jeśli część środków pieniężnych pochodzących ze sprzedaży przeznaczy, nie później niż w okresie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło to odpłatne zbycie, na spłatę kredytu oraz odsetek od tego kredytu zaciągniętego na nabycie budynku mieszkalnego w zabudowie bliźniaczej, a
W zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości oraz zwolnienia przedmiotowego.
Czy wydatkowanie środków na wskazany remont odziedziczonej nieruchomości uprawnia do skorzystania ze zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy przychód (dochód) uzyskany ze sprzedaży ww. nieruchomości nie podlega (jest zwolniony) opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
W związku ze zmianami przepisów czy Wnioskodawca ma możliwość stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2018 r. z tytułu praw autorskich (do określonej wg przepisów kwoty wynagrodzenia) w oparciu o treść art. 22 ust. 9 pkt 3 w zw. z art. 22 ust. 9b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy odsetki ustawowe za opóźnienie w zapłacie zadośćuczynienia i odszkodowania zasądzone przez Sąd Rejonowy oraz przez Sąd Okręgowy od Towarzystwa Ubezpieczeń ... z siedzibą podlegają opodatkowaniu, czy też mieszczą się w normie prawnej zawartej w art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym są zwolnione w całości z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych
Czy wpłata na rachunek depozytowy Ministra Finansów (art. 967 KPC) środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości spełnia warunek z art. 21 ust. 1 pkt 131 w związku z art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca ma prawo do skorzystania z ulgi mieszkaniowej w sytuacji, gdy cały przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości (w dniu 28 lutego 2018 r.) został przeznaczony na zakup nowej nieruchomości na własne cele mieszkaniowe, lecz nabycie nowej nieruchomości nastąpiło kilka dni wcześniej (23 lutego 2018 r.)?
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, wydatkowanie do końca 2020 r. całego przychodu, uzyskanego ze sprzedaży udziałów w lokalu mieszkalnym (odziedziczonych po zmarłej mamie) na nadpłatę kredytu mieszkaniowego zaciągniętego uprzednio na zakup 76/100 części w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego oraz na spłatę bieżących rat z odsetkami, będzie uprawniało do zastosowania zwolnienia
1. Czy sprzedaż działek otrzymanych w spadku, której celem jest uzyskanie środków na zaspokojenie własnych celów mieszkaniowych, będącą czynnościami polegającymi na zwykłym zarządzie własnym majątkiem, Wnioskodawczyni może uznać za źródło przychodów określone w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, niebędące działalnością gospodarczą? 2. Jeżeli
Czy opisana spłata kredytu oraz odsetek od tego kredytu dokonana po dniu zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do opisanego lokalu mieszkalnego w całości stanowi cel mieszkaniowy wskazany w art. 21 ust. 25 pkt 2 lit. a) u.p.d.o.f., a zatem czy może zostać w całości uwzględniona przy obliczeniu dochodu zwolnionego od podatku dochodowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym