Określenia źródła przychodów i zastosowania właściwych kosztów uzyskania przychodów.
w zakresie kwalifikacji do źródła przychodów i sposobu opodatkowania
Czy osiągane przychody od dnia 2 stycznia 2018 roku z pełnienia funkcji biegłego sądowego w jednostkach podległych Ministerstwu Sprawiedliwości na podstawie wydawanych postanowień przez te jednostki prawem przewidzianych, podlegają zakwalifikowaniu do źródła wyszczególnionego w art. 10 ust. 1 pkt. 2 ustawy o pdof, tj. z działalności wykonywanej osobiście czy też do źródła wyszczególnionego w ust. 1
Czy Sąd ma prawo obliczając kwotę, jaka powinna być odprowadzona na zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych, ustalić ją od przychodu, nie zaliczka ta powinna być obliczona od kwoty za pracę Wnioskodawczyni? 2) Od jakiej kwoty Sąd powinien obliczyć zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Skutki podatkowe dokonanego zwrotu poniesionych przez biegłego sądowego kosztów wydania opinii na zlecenie sądu.
Czy przychody Wnioskodawcy z tytułu wynagrodzenia nadzorcy sądowego oraz syndyka można zaliczyć do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 updof?Czy dochód Wnioskodawcy z tytułu wynagrodzenia nadzorcy sądowego oraz syndyka można opodatkować zgodnie z art. 30c ust. 1 updof?
Jakie są zasady opodatkowania należności z tytułu zleconych biegłemu przez Sąd opinii?
Wydatki jakie Wnioskodawca ponosi w związku z realizacją zleceń otrzymanych z Sądów wykonywanych w ramach działalności gospodarczej są kosztami tej działalności.
Czy w przypadku osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą przychody uzyskiwane z działalności w wyniku wykonywania czynności biegłych, tłumaczy przysięgłych w postępowaniu sądowym, dochodzeniowym zleconych na podstawie właściwych przepisów przez Wnioskodawcę, udokumentowanych fakturą VAT wystawioną przez biegłego, traktować należy jako przychody z działalności, wykonywanej osobiście zgodnie
Czy usługi pomocnicze związane z likwidacją (oceną i szacowaniem) szkód wynikających z zawartych umów ubezpieczeniowych, jak i usługi lustracji pojazdu przed jego ubezpieczeniem, wykonywane w imieniu i na rzecz ubezpieczycieli oraz podmiotów upoważnionych przez tych ubezpieczycieli na podstawie umów substytucyjnych, korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług tak jak usługi ubezpieczeniowe
Czy wobec wystawienia faktury VAT Sąd słusznie obciążył Wnioskodawczynię dodatkowym podatkiem?Czy w zaistniałej sytuacji Wnioskodawczyni powinna usunąć przychód wykazany w fakturze z Księgi przychodów i rozchodów i wystosować odpowiednią korektę do urzędu Skarbowego czy też to Sąd powinien dokonać korekty i wycofać podatek oraz przekazać go Wnioskodawczyni jako pobrany nienależnie?
Czy wynagrodzenie za sporządzenie opinii jako biegły sądowy wykonaną na zlecenie Sądu wnioskodawca winien rozliczyć w ramach prowadzonej działalności gospodarczej czy też jako osoba fizyczna wykonująca działalność osobiście?
1. Czy wynagrodzenie biegłego sądowego, wynagrodzenie nadzorcy sądowego, syndyka można zaliczyć do źródła przychodów o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3) tj. do pozarolniczej działalności gospodarczej? 2. Czy wynagrodzenie biegłego sądowego, wynagrodzenie nadzorcy sądowego, syndyka zaliczone do źródła przychodów o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3) pozarolnicza działalność gospodarcza, można opodatkować
Czy czynności wykonane na zlecenie Sądu przez rzeczoznawcę prowadzącego jednocześnie działalność gospodarczą w tym samym zakresie, nie stanowią przychodów z tejże działalności a są jedynie przychodami z umowy zlecenia bądź umowy o dzieło?
Czy Wnioskodawca jest zobowiązany, na podstawie art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do odprowadzania zaliczki na podatek dochodowy od przychodów biegłych, powołanych jako osoby fizyczne przez Sąd do sporządzania opinii, nawet wtedy, gdy biegły wystawi fakturę VAT za sporządzenie opinii w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej?
Czy wobec wystawienia faktury VAT Sąd słusznie obciążył Wnioskodawczynię dodatkowym podatkiem?Czy w zaistniałej sytuacji Wnioskodawczyni powinna usunąć przychód wykazany w fakturze z Księgi przychodów i rozchodów i wystosować odpowiednią korektę do urzędu Skarbowego czy też to Sąd powinien dokonać korekty i wycofać podatek oraz przekazać go Wnioskodawczyni jako pobrany nienależnie?
Czy zlecające Wnioskodawcy wykonanie opinii biegłego sądy, prokuratura i policja są uprawnione do pomniejszania płatności należnej za wykonaną czynność o zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy potrącanie lekarzom, wykonującym na rzecz Wnioskodawcy opinie z zakresu medycyny, zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z faktur wystawianych przez Spółkę Cywilną, której są wspólnikami, jest postepowaniem prawidłowym?