Ustalenie czy zwrócenie na rzecz komplementariuszy części wkładu w wysokości nieprzekraczającej wartości wcześniej wniesionych przez nich wkładów będzie skutkowało powstaniem zobowiązania podatkowego.
Ustalenie, czy planowane udzielenie pożyczki przez Spółkę na rzecz Pożyczkobiorcy stanowi odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy, które jest zwolnione z opodatkowania VAT w świetle art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy.
Czy Wnioskodawczyni, w momencie przyjęcia spadku (nieruchomości położonej w Hiszpanii) po zmarłej siostrze, będzie zobowiązana do zapłaty podatku od spadków i darowizn?
Czy art. 4a ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn będzie miał zastosowanie w brzmieniu obowiązującym w dacie sądowego stwierdzenia nabycia spadku (uprawomocnienia się postanowienia o nabyciu spadku) czy przepisy powyższej ustawy obowiązujące w dacie śmierci spadkodawcy to jest w roku 1992?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku nabytych usług.
Czy w związku z przetrzymywaniem drugiej transzy zapłaty dla Partnerów na koncie bankowym Spółki i korzystaniem z tych środków przez Spółkę powstaje po Jej stronie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu powstania oraz wartości nieodpłatnego świadczenia dla Spółki z tytułu służebności przesyłu oraz określenia przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia w związku z otrzymaniem przez Spółkę poręczenia spłaty pożyczki.
Wnioskodawca nie ma obowiązku w chwili obecnej składania zeznania podatkowego po zmarłej. Taki obowiązek powstanie dopiero z chwilą uzyskania i uprawomocnienia się postanowienia sądu o nabyciu praw do spadku po matce lub poświadczenia dziedziczenia spadku u notariusza. Wówczas organ podatkowy naliczy podatek od spadku na podstawie art. 15 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, po odjęciu