Opodatkowanie otrzymanej Rekompensaty, ustalenie podstawy opodatkowania oraz określenie czy stawka podatku za ograniczenie produkcji energii jest niezależna od stawki podatku za dostawę energii.
W zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych wpłaconych na konto osoby trzeciej dokonanej w ramach wykonania zobowiązania z tytułu zakupu mieszkania.
Czy likwidacja Spółki i wykreślenie jej z rejestru przedsiębiorców z niespłaconymi zobowiązaniami pożyczkowymi spowoduje powstanie po jej stronie przychodu do opodatkowania
W zakresie skutków podatkowych złożenia wniosków o wydanie zaświadczeń, że zobowiązania podatkowe z tytułu nabycia darowizn się przedawniły.
Uznania, że równowartość kosztów pracowniczych wymienionych w załączniku nr 3 do umowy, zwróconych Państwa Spółce przez Kontrahenta, stanowi/będzie stanowić wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczonych usług.
Umorzenie części zadłużenia z tytułu kredytu mieszkaniowego – zaniechanie poboru podatku.
W zakresie stwierdzenia przedawnienia zobowiązań podatkowych w podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu umów pożyczek zawartych w 2010 r.
Dotyczy ustalenia: - czy potencjalne zobowiązania z tytułu wypłat świadczenia earn-out w przyszłości w związku z nabyciem ZCP mają wpływ na ustalenie wartości początkowej firmy w związku z art. 16g ust. 2 Ustawy o CIT; - czy wypłata świadczenia earn-out na podstawie Umów sprzedaży ZCP powinna stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów inny niż koszt bezpośrednio związany z przychodami (tj
Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów świadczenia zastępczego wypłaconego przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta w ramach gwarancji. Uznanie za przychód odszkodowania otrzymanego przez Wnioskodawcę od ubezpieczyciela.
Ustalenie czy zwrócenie na rzecz komplementariuszy części wkładu w wysokości nieprzekraczającej wartości wcześniej wniesionych przez nich wkładów będzie skutkowało powstaniem zobowiązania podatkowego.
Wspólnik spółki z o.o. świadczący określone usługi na podstawie umowy spółki, w ramach zobowiązania do powtarzających się świadczeń niepieniężnych na podstawie art. 176 Kodeksu spółek handlowych, nie podlega z tego tytułu ubezpieczeniom w ZUS. Od wynagrodzenia za taką aktywność zawodową nie są naliczane składki na ubezpieczenia społeczne ani ubezpieczenie zdrowotne.
1) W jakiej wysokości należy ustalić przychód podatkowy Wnioskodawcy z tytułu przeniesienia na rzecz wspólnika (wspólników), w ramach umowy datio in solutum, akcji SCSp w celu uregulowania zobowiązania Wnioskodawcy z tytułu dywidendy lub zobowiązania Wnioskodawcy do wypłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów w Spółce? 2) Czy przychód z tytułu przeniesienia na rzecz wspólnika (wspólników), w
Skutki podatkowe otrzymania spłaty w wyniku dokonanego zniesienia współwłasności.
W zakresie skutków podatkowych spełnienia świadczenia pieniężnego lub niepieniężnego przez Wnioskodawcę na rzecz byłego Komandytariusza z tytułu Zobowiązania Wobec Byłego Komandytariusza, w okresie opodatkowania estońskim CIT.
Czy w związku z zawarciem ugody przed sądem powszechnym, w wyniku której dojdzie do spłaty wierzytelności z tytułu udzielonych pożyczek wraz z odsetkami od tych pożyczek na skutek przeniesienia własności urządzeń należących do Spółki, nastąpi po stronie Spółki przychód podatkowy.
Możliwość obniżenia stawki amortyzacyjnej dla wybranych lub wszystkich środków trwałych w odniesieniu do lat podatkowych 2012-2016.
W przedmiotowej sprawie nie został spełniony jeden z warunków zastosowania zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, o którym mowa w art. 4a ust. 1 pkt 2 ww. ustawy, bowiem przekazanie środków pieniężnych tytułem darowizny nie zostało udokumentowane zgodnie z zasadami określonymi w tym przepisie - Wnioskodawca nie otrzymał ich na własny rachunek bankowy.
W zakresie skutków podatkowych nabycia udziału w lokalu w wyniku zniesienia współwłasności w zamian za spłatę.
1. Czy Wnioskodawca na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Ustawa) korzysta ze zwolnienia przedmiotowego z podatku dochodowego od odszkodowania wypłaconego przez Spółkę X? 2. Czy zasądzone na rzecz Wnioskodawcy odsetki ustawowe za opóźnienie należy opodatkować na podstawie Ustawy zgodnie ze stawką wynikającą z art. 27 ust. 1 Ustawy?
Czy przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy rozumieć tak, że odszkodowanie wypłacone Wnioskodawcy przez przedsiębiorstwo Y, w kwocie głównej 343.138,50 zł (trzysta czterdzieści trzy tysiące sto trzydzieści osiem złotych i 50 groszy) stanowi przychód Wnioskodawcy zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od
ustalenie czy w przypadku uregulowania przez Inwestora zobowiązań Wnioskodawcy, związanych z prowadzonym Przedsiębiorstwem, powstałych przed dniem zbycia Przedsiębiorstwa, po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód z nieodpłatnych lub częściowo nieodpłatnych świadczeń