Interpretacje

Interpretacja
23.02.2024 Podatki

Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodu odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej Aktywów, których cena nabycia, zgodnie z art. 16g ust. 1 oraz ust. 3 Ustawy o CIT obejmuje wydatki na zwolnienie z zastawu oraz kwoty wynikające z Umowy Powierniczej, począwszy od 1 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym przyjęto je do użytkowania.

Interpretacja
31.01.2014 Podatki

Czy opłata, która była pobierana w okresie styczeń 2011 r. do sierpień 2012 r. z tytułu udzielonej pożyczki, tj. opłata za przechowanie, jest zwolniona od podatku VAT?

Interpretacja
25.07.2013 Podatki

Zwolnienie od podatku czynności udzielania pożyczek pod zastaw rzeczy ruchomych.

Interpretacja
25.04.2012 Podatki

Wydanie wierzycielowi (zastawnikowi) przedmiotu zastawu w postaci przeniesienia praw autorskich do oprogramowania stanowi świadczenie usług, które na mocy art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wg stawki podstawowej 23%. i winno być udokumentowane poprzez wystawienie faktury VAT przez świadczącego usługę (Wnioskodawcę).

Interpretacja
08.06.2009 Podatki

Czy w sytuacji kiedy Spółka nieodpłatnie zabezpiecza zaciągany przez siebie kredyt bankowy zastawem rejestrowym na majątku nie będącym jej własnością, Spółka nie uzyskuje nieodpłatnego świadczenia z tego tytułu?

Interpretacja
17.02.2009 Podatki

Czy ustanowienie zastawu na należących do Spółki udziałach na zabezpieczenie zapłaty kary umownej w razie odstąpienia przez Inwestora od umowy oznacza powstanie po stronie Spółki, w świetle art. 11 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przychodu jaki Spółka powinna była uzyskać udzielając zabezpieczenia świadczenia, do wykonania którego Spółka może być zobowiązana solidarnie ze swoimi