Skutki podatkowe pobierania zasiłku z tytułu inwalidztwa z Wielkiej Brytanii.
Skutki podatkowe dofinansowania z funduszu zdrowotnego wypłaconego osobom uprawnionym – nauczycielom, jako bezzwrotny zasiłek pieniężny z tytułu przewlekłej choroby (udzielony) na podstawie Uchwały Rady Miejskiej.
Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z tytułu jednorazowego świadczenia relokacyjnego będącego zasiłkiem na zagospodarowanie i osiedlenie w związku z przeniesieniem służbowym.
W zaświadczeniu przygotowanym na potrzeby ZUS płatnik składek wykazuje wysokość otrzymanych przez osoby pobierające zasiłki i świadczenia przedemerytalne przychodów, które stanowią podstawę wymiaru składek na obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne i rentowe, oraz wypłaconych świadczeń w razie choroby i macierzyństwa. Zaświadczenie należy przekazać do 31 maja 2024 r.
Określenie czy świadczenie wdowie wypłacane przez amerykańską Administrację Zakładów Ubezpieczeń Społecznych może być uznane za świadczenie rodzinne w Polsce na podstawie „przepisów o świadczeniach rodzinnych w Polsce” i tym samym zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jako świadczenie rodzinne.
Opodatkowanie w Polsce zasiłku wdowiego z USA otrzymanego na podstawie amerykańskich federalnych przepisów emerytalno-rentowych.
Moment rozpoznania przychodu z tytułu wypłaty zaległych świadczeń z ZUS oraz możliwość dokonania korekty zeznań podatkowych.
opodatkowanie wypłaty zaległych świadczeń z ZUS oraz możliwość dokonania korekty zeznań podatkowych
w zakresie braku opodatkowania świadczenia usług opiekuńczych oraz zapewnienia pobytu w DPS oraz braku opodatkowania środków pieniężnych związanych z nienależnie pobranymi świadczeniami rodzinnymi i zasiłkami.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności wymienionych w pkt A i B opisu sprawy oraz podlegania opodatkowaniu środków pieniężnych, o których mowa w punktach C i D opisu sprawy.
możliwość zwolnienia z opodatkowania świadczenia małżeńskiego otrzymywanego z USA
Możliwość zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów.
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania świadczenia małżeńskiego otrzymywanego z USA
Pracodawca, który zatrudnia co najmniej 20 osób, ma dodatkowe obowiązki. Musi wydać regulaminy pracy i wynagradzania, gdy zawnioskuje o to organizacja związkowa. Tak samo jest z obowiązkiem utworzenia zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. W przypadku przepisów o zwolnieniach grupowych dla konieczności ich stosowania wystarczy samo zatrudnianie co najmniej 20 pracowników.
Opodatkowanie jednorazowego świadczenia pieniężnego z tytułu śmierci współmałżonka i świadczenia pieniężnego dla rodzica z tytułu śmierci współmałżonka otrzymywanego z Wielkiej Brytanii
Zgodnie z postanowieniami Konwencji między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od zysków majątkowych, świadczenia w postaci zasiłku dla owdowiałego rodzica otrzymywane przez Wnioskodawczynię z Wielkiej Brytanii podlegają opodatkowaniu
Czy zasiłek z Wielkiej Brytanii dla owdowiałego rodzica z dzieckiem jest zwolniony od opodatkowania w Polsce?
Czy należy odprowadzić podatek dochodowy od otrzymywanego z Wielkiej Brytanii zasiłku wdowiego na dziecko, który pobiera Bank S.A.? Czy to świadczenie Wnioskodawczyni powinna uwzględniać w zeznaniu podatkowym?
Uznanie usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych, świadczeń w dziennym ośrodku adaptacyjnym, umieszczenie w DPS za usługi za odpłatne usługi podlegające opodatkowaniu oraz nieopodatkowanie środków pieniężnych związanych z egzekucją świadczeń alimentacyjnych oraz nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych i zasiłków z pomocy społecznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności wymienionych w pkt A i B opisu sprawy oraz podlegania opodatkowaniu środków pieniężnych, o których mowa w punktach C i D opisu sprawy.