Skutki podatkowe wypłaty zysku wypracowanego w ramach działalności gospodarczej po przekształceniu w spółkę kapitałową.
Czy podział zysku w części przypadający na zwiększenie kapitału zapasowego należy traktować jako nieodpłatne świadczenie uzyskane od wspólników, od którego należy odprowadzić podatek dochodowy?
Powstanie przychodu w związku z aportem zespołu składników majątkowych.
Czy Wnioskodawca jako akcjonariusz SKA jest zobowiązany zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych, jeśli walne zgromadzenie SKA podejmie uchwałę o przekazaniu środków zgromadzonych na kapitale zapasowym na kapitał zakładowy SKA, a Wnioskodawcy zostaną przydzielone nowe akcje lub nastąpi podwyższenie wartości nominalnej dotychczasowych akcji?
1. Czy wskutek transgranicznego połączenia Spółka wstąpi we wszystkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki Spółek Przejmowanych ? 2. Czy w momencie konfuzji należności i zobowiązań istniejących pomiędzy Spółką a Spółkami Przejmowanymi powstaje przychód w związku z wygaśnięciem wzajemnych zobowiązań ? 3. Czy konieczna będzie korekta odpisów amortyzacyjnych w związku z konfuzją
Czy w przedstawionym powyżej zdarzeniu przyszłym przychodem Spółki podlegającym opodatkowaniu z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej w zamian za wkład niepieniężny w postaci środków trwałych będzie wyłącznie wartość nominalna obejmowanych udziałów w spółce kapitałowej, nawet w przypadku, gdy wartość nominalna będzie niższa niż wartość rynkowa przedmiotu aportu?
Czy w sytuacji objęcia udziałów przez Wnioskodawcę w Spółce P, których wartość nominalna będzie niższa niż wartość rynkowa wkładu niepieniężnego (nieruchomości, maszyn i urządzeń) i przekazania powstałego tak agio na kapitał zapasowy Spółki P, przychodem dla Wnioskodawcy będzie wartość nominalna udziałów objętych przez Wnioskodawcę w Spółce P, natomiast nie będzie przychodem dla Wnioskodawcy nadwyżka
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania zakupu środków trwałych sfinansowanych kapitałem zapasowym.