Obowiązek złożenia informacji VAT-23 i zapłaty podatku VAT nabytych pojazdów w związku ze zmianą ich przeznaczenia na działalność gospodarczą, korekta deklaracji JPK_V7M wraz ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu nietransakcyjnego WNT pojazdów, określenie podstawy opodatkowania oraz ustalanie kursu waluty obcej do przeliczania podstawy opodatkowania
Obowiązek zapłaty podatku VAT z tytułu nabycia żurawia samojezdnego.
Możliwość uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej przez wspólnika, z konta Spółki.
Obowiązki płatnika z wypłacaniem wyrównania diet radnym w tym samym roku a zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o PIT.
Przedsiębiorcom będącym osobami fizycznymi w prowadzeniu działalności gospodarczej często pomagają członkowie rodziny. Zdarza się również, że z członkami rodziny przeprowadzane są różnego rodzaju transakcje. Sprawia to różnego rodzaju problemy, w związku z tym w niniejszym opracowaniu wskazane i omówione zostaną zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w rodzinie oraz problemy
Mając na uwadze, że SPZOZ korzystający ze zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 4 wykazał stratę podatkową oraz że poniesione wydatki niestatutowe (tj. składek na PFRON, kar, kosztów sądowych, odsetek budżetowych, kosztów reprezentacji oraz zasądzonych rent) finansowane są z bieżących przychodów, a nie z dochodów przeznaczonych na cele statutowe z poprzednich lat wydatkowanych na inne cele SPZOZ nie ma obowiązku
Ustalenie, czy Wnioskodawca jest zobowiązany do zapłaty podatku od przychodów ze środka trwałego będącego budynkiem, o którym mowa w art. 24b ustawy z dnia z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych od budynków oddanych Szpitalom klinicznym do używania na podstawie umowy użyczenia.
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca ma obowiązek odprowadzenia podatku z tytułu przychodu ze środka trwałego będącego budynkiem od nieopłatnego użytkowania budynków przez X i Y.
w zakresie ustalenia czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do obliczania kwoty pomniejszającej podstawę opodatkowania podatkiem od budynków z uwzględnieniem proporcji opisanej w art. 24b ust. 10 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. w sposób właściwy dla podmiotów posiadających udział w kapitale innego podmiotu będącego podatnikiem podatku od budynków.
Obowiązek zapłaty podatku VAT w terminie wynikającym z art. 103 ust. 3 i 4 ustawy w związku z zakupem ciągników siodłowych, dźwigu samojezdnego oraz naczepy do ciągnika siodłowego.
Składanie informacji VAT-23 o wewnątrzwspólnotowym nabyciu używanego środka transportu oraz zapłaty podatku z tego tytułu.
Teza: w zakresie ustalenia: - czy od dnia 1 stycznia 2019 r. będzie spoczywać na Spółce obowiązek naliczenia i zadeklarowania oraz zapłacenia dodatkowego podatku dochodowego od osób prawnych tzw. podatku dochodowego od budynków, naliczanego od wartości początkowej posiadanych przez stronę wynajmowanych budynków o wartości przekraczającej 10.000.000,00 zł, o którą to kwotę zapłaconego podatku dochodowego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekazania małżonkowi środków pieniężnych.
Wskazanie podmiotu zobowiązanego do odprowadzania podatku VAT z tytułu świadczonych usług dzierżawy pomieszczeń oraz gruntów.
Czy Spółka musi złożyć informacje VAT-23 o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środka transportu i zapłacić podatek od towarów i usług?
Skutki podatkowe sprzedaży przez zmarłego ojca wnioskodawczyni nieruchomości wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, nabytych w drodze spadku w 1990r., w 1995r. i w 2006r. oraz w drodze działu spadku w 2010.
Przedsiębiorcy w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej dość często wykorzystują grunty stanowiące własność jednostek samorządu terytorialnego (lub Skarbu Państwa). Grunty te mogą być bowiem oddawane w użytkowanie wieczyste, w wyniku czego oddający w użytkowanie nadal pozostaje właścicielem gruntu, natomiast użytkownik nabywa prawa zbliżone do praw właściciela.
1. Co stanowi podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych u wnoszącego aport? 2. Jakie koszty uznać należy za koszty uzyskania przychodu w przypadku objęcia udziałów w zamian za wniesienie aportu w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część? 3. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku objęcia udziałów w postaci aportu innego niż wniesienie przedsiębiorstwa
W zakresie obowiązków Spółki w sytuacji zmiany przeznaczenia nabytego z Belgii nowego środka transportu z towaru handlowego na środek trwały.
Czy na wnioskodawczyni ciąży obowiązek odprowadzenia podatku za zmarłego męża z tytułu sprzedaży akcji, czy też jest on umorzony wraz ze śmiercią podatnika? Kto miałby złożyć zeznanie, jeśli osoba zobowiązana nie żyje a spadek wnioskodawczyni jest zwolniony z opłat?
Czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku od towarów i usług oraz do złożenia wniosku o jego zwrot?