Brak przychodu podlegającego opodatkowaniem podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu zwrotu świadczenia w związku z przewalutowaniem kredytu przez Bank.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu kredytu zaciągniętego na refinansowanie kredytu mieszkaniowego i ubezpieczenie.
Umorzenie części zadłużenia z tytułu kredytu mieszkaniowego – zaniechanie poboru podatku.
Dodatkowe świadczenie pieniężne zwrócone przez bank tytułem rat kapitałowo-odsetkowych nie będzie stanowić przychodu. Czynność ta nie spowoduje uzyskania przez Pana przysporzenia majątkowego. Ww. kwota będzie zwrotem własnych pieniędzy nienależnie wpłaconych wcześniej do Banku. Pieniądze te nie będą Pana przychodem w rozumieniu art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Umorzona w 2022 r. przez bank kwota kredytu obejmująca kwotę kapitału i odsetek, stanowi dla Pani przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z tytułu nieodpłatnych świadczeń klasyfikowany do źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ww. ustawy, podlegający opodatkowaniu PIT.
w zakresie ustalenia, czy pobór podatku od dochodów (przychodów) za okres od dnia 17 maja 2021 r. do dnia 31 grudnia 2021 r. za świadczone usługi na rzecz Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o wzmocnionej współpracy obronnej, podpisanej w Warszawie dnia 15 sierpnia 2020 r. powinien być zaniechany.
Gminie przysługuje/będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych i bieżących oraz wydatków projektowych, związanych z Infrastrukturą, za pomocą rzeczywistego prewspółczynnika opartego na kryterium ilości wody dostarczonej oraz ścieków odprowadzonych i oczyszczonych w ramach transakcji zewnętrznych podlegających podatkowi VAT, w sumie ilości wody dostarczonej
Uznanie czynności wykonywanych przez Wnioskodawcę za świadczenie usług i udokumentowania ich fakturą
Obowiązki płatnika- świadczenia kulancyjne art. 21 ust. 1 pkt 4 updof.
Czy koszty poniesione na realizowaną modernizację domu wczasowego, która została zaniechana, mogą zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodu, jako koszty zaniechanej inwestycji?
Czy koszty poniesione na realizowaną modernizację domu wczasowego, która została zaniechana, mogą zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodu, jako koszty zaniechanej inwestycji?
Podleganie opodatkowaniu wskazanego w aneksie do umowy świadczenia (zobowiązania) oraz opodatkowanie tej czynności przy zastosowaniu stawki podatku w wysokości 23%.
1. Czy poniesione przez Spółkę wydatki w postaci odsetek bankowych od kredytu inwestycyjnego poniesione po dniu zakończenia i przyjęcia do użytkowania I etapu inwestycji powinny jako koszty inwestycji zaniechanych zostać zaliczone do kosztów podatkowych w dacie podjęcia decyzji o jej zaprzestaniu, zgodnie z art. 15 ust. 4f? 2. Czy poniesione przez Spółkę wydatki w postaci zakupu usług projektowych
1. Czy wydatki na wybudowanie betonowych stóp fundamentowych pod wiatę stanowią w całości dla Spółki koszt uzyskania przychodów, czy też jedynie w części (50%)? 2. Czy wydatki, o których mowa w pkt 1 stanowią koszt uzyskania przychodów w momencie wystawienia dokumentu pt. Likwidacja inwestycji w toku, tj. na dzień 03.01.2012 r., czy też koszt ten należało rozpoznać w innym momencie? 3. Czy w związku
Czy w związku z podjęciem decyzji o zaniechaniu i likwidacji inwestycji Spółka będzie miała prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w zakresie podatku dochodowego kwoty wydatków ujętych na koncie inwestycje rozpoczęte wykazanych we wniosku oraz w Jego uzupełnieniu (pozycje zawarte w ad. 2 i ad. 3), które spełniają wymogi definicji kosztów uzyskania przychodów zawartej w art. 15 ust. 1 ustawy
1. Czy ubezpieczenie społeczne opłacone z dotacji nr 1 można odjąć od dochodu? 2. Czy podatek należny do zapłaty można pomniejszyć o ubezpieczenie zdrowotne (7,75%)opłacone z dotacji nr 1? 3. Czy wydatki na wyposażenie, paliwo (pozostałe koszty do 3.500,00 zł księgowane w kolumnie nr 13 w KPiR) opłacone z dotacji nr 1 można uznać za koszty uzyskania przychodu? 4. Czy wydatki na środki trwałe, oprogramowania