Miejsce opodatkowania podatkiem od towarów i usług transakcji dostawy towarów przez Wnioskodawcę na rzecz Klienta.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług transakcji dostawy towarów przez Wnioskodawcę na rzecz Klienta
Czy Parafia Rzymskokatolicka posiada uprawnienia do odliczenia podatku od towarów i usług zawartego w fakturach dokumentujących nabywane towary i usługi związane z realizacją zadania X?
w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przez najemców z tytułu przeprowadzonych prac wykończeniowych.
Czy Spółce będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, wykazanego na fakturach VAT dokumentujących poszczególne wypłaty Świadczeń gwarancyjnych (o ile faktury z podatkiem VAT zostaną wystawione)?
brak opodatkowania i wystawiania faktur VAT dla otrzymywanych kwot gwarancyjnych
Otrzymane przez Wnioskodawcę kwoty pieniężne wypłacane na zasadach ustalonych w umowie najmu będą związane z konkretnym zachowaniem Wnioskodawcy zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o VAT i w związku z tym będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT.
Otrzymana przez Wnioskodawcę Opłata Motywacyjna o określonej wartości, o którą zmniejszy się udział Spółki w Budżecie Prac Wykończeniowych przyznawana na zasadach ustalonych w umowie najmu będzie związana z konkretnym zachowaniem Wnioskodawcy zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o VAT i w związku z tym będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT
Opodatkowanie opłat pobieranych przez Spółkę za nielegalny pobór wody i nielegalne odprowadzanie ścieków oraz sposobu ich dokumentowania.
Opodatkowanie opłat pobieranych przez Spółkę za nielegalny pobór wody i/lub nielegalne odprowadzanie ścieków
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania za świadczenie usług zgłoszenia przez Spółkę do Sędziego Komisarza roszczenia wynikającego z przejęcia przez Spółkę kosztu świadczenia w przyszłości napraw gwarancyjnych oraz dokonania potrącenia roszczenia Spółki wynikającego z przejęcia na siebie ryzyka i kosztu świadczenia ewentualnych napraw gwarancyjnych, a także powstania obowiązku podatkowego i wystawienia
Opodatkowanie podatkiem VAT wypłaty jednorazowej kwoty stanowiącej zachętę do zawarcia w przyszłości długoterminowej umowy najmu.
Opodatkowanie podatkiem VAT wypłaty jednorazowej kwoty stanowiącej zachętę do zawarcia długoterminowej umowy najmu.
Koszty ponoszone przez Wnioskodawcę są elementem kalkulacyjnym świadczenia podstawowego, a zatem stanowią podstawę opodatkowania podatkiem VAT i podlegają opodatkowaniu według stawki podatkowej właściwej dla usługi podstawowej.
Czy w świetle przedstawionego opisu sprawy, dokonywane przez Spółkę na rzecz B Płatności gwarancyjne oraz zwrot części kosztów Płatności gwarancyjnych poniesionych przez Spółkę przez jej dostawców stanowią wynagrodzenie za jakiekolwiek czynności opodatkowane podatkiem VAT i w rezultacie pociągają za sobą jakiekolwiek konsekwencje podatkowe na gruncie ustawy VAT?
Premia pieniężna przyznawana za spełnienie określonych warunków, nie związana z żadną konkretną dostawą ,jest wynagrodzeniem nabywcy za jego określone zachowanie względem dostawcy (za świadczoną usługę na rzecz dostawcy). Określone wyżej zachowanie nabywcy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług (art. 5 ust. 1 pkt 1 uptu) jako odpłatne świadczenie usług (art. 8 ust. 1 uptu).
Czy ma miejsce świadczenie usług pomiędzy Kontrahentem (świadczącym) a Spółką (beneficjentem świadczenia), z tytułu którego wynagrodzeniem jest premia wypłacana przez Wnioskodawcę, a w konsekwencji czy jest on uprawniony do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przez Odbiorcę w celu udokumentowania usługi świadczonej w zamian za przyznaną premię, na zasadach ogólnych przewidzianych
Czy przedstawiony powyżej przedmiot umowy obejmujący usługi świadczone przez kontrahenta na rzecz Spółki jest usługą w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług oraz czy faktura wystawiona przez kontrahenta za opisane usługi stanowi podstawę do obniżenia kwoty podatku należnego?
Czy w związku z nowelizacją ustawy o VAT i zmianą art. 88 ust. 3a pkt 2, Spółka jest uprawniona do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przez Dystrybutorów w celu udokumentowania usług świadczonych w zamian za przyznane premie pieniężne?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym otrzymanie rabatu retrospektywnego, opustu rodzi obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług?
Czy interpretacja MF z 2004 r. pozostaje aktualna w świetle wyroków sądowych?Czy w przypadku przyjęcia stanowiska sądów, iż premia nie podlega opodatkowaniu VAT, organ podatkowy nie zakwestionuje udokumentowania premii za pomocą faktury VAT, co w świetle znowelizowanego art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy o VAT spowoduje zakwestionowanie prawa podatnika do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z takiej
Czy udokumentowanie premii otrzymywanej przez Spółkę poprzez notę uznaniową wystawianą przez kontrahenta stanowić będzie wystarczający sposób udokumentowania tej transakcji?Czy Spółka winna odprowadzić VAT od tej noty?
Czy świadczenia wykonywane przez Spółkę na rzecz dostawców towarów, określane jako marketingowe usługi okolicznościowe, stanowią usługi w rozumieniu przepisów ustawy o VAT i jako takie podlegają opodatkowaniu podstawową 22% stawką podatku VAT oraz dokumentowaniu fakturami VAT?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym otrzymanie bonusu (premii pieniężnej) rodzi obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług?W jaki sposób powinno być udokumentowane otrzymanie bonusu (premii pieniężnej).?