Za wydatki zwiększające koszt wytworzenia i wartość początkową inwestycji w obcym środku trwałym należy uznać wynagrodzenie pracowników uczestniczących w pracach modernizacyjno- adaptacyjnych (poz. 5), gdyż zaliczenie tego rodzaju wydatków do wartości początkowej wynika wprost z treści art. 16g ust.4 pdop.
Czy ponoszone przez Spółkę koszty, o których mowa w pyt. 1 i 2, stanowią koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4, 4b i 4c ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm., dalej: updop)? Kiedy powstaje przychód Spółki z tytułu wynagrodzenia należnego na podstawie Umowy?
Czy ponoszone przez Spółkę koszty związane ze świadczeniem usług zgodnie z Umową, w tym koszty gastronomii (w tym posiłków oraz napojów alkoholowych i bezalkoholowych), cateringu, wynajmu sal i sprzętu, dodatkowych rozrywek dla uczestników (np. przejażdżek quadem), transportu uczestników (np. taksówek), prezentów dla uczestników, telefonów dla uczestników, wynagrodzeń pracowników Spółki, wyjazdów służbowych
Czy poniesione przez Wnioskodawcę wydatki na zapłatę wynagrodzeń własnym pracownikom, osobom zatrudnionym przez Wnioskodawcę na podstawie umów o dzieło lub umów zlecenia oraz usługodawcom - profesjonalnym przedsiębiorcom, za świadczoną przez nich pracę lub usługi przy tworzeniu wyżej opisanego środka trwałego (jego zaprojektowaniu, wytworzeniu jego poszczególnych elementów takich jak makiety - scenografie
Czy częściowe sfinansowanie pracownikom okresowych biletów komunikacjji miejskiej powoduje powstanie u nich przychodu?
Czy w przypadku przekazania pracownikom kluczy elektronicznych uprawniających do pobierania kawy z automatu, nie jest możliwe do ustalenia faktyczne korzystanie z nich przez pracowników i w związku z tym nie powinno się przypisywać powyższej usługi pracownikowi jako świadczenia pracowniczego do opodatkowania?
Opodatkowanie dochodów pracowników oddelegowanych do pracy poza Polskę
Czy jeśli Spółka zawarła z organizacją międzynarodową umowę o wykonanie projektu i otrzymała na ten cel środki z bezzwrotnej pomocy zagranicznej to wynagrodzenia jej pracowników zatrudnionych przy tym projekcie korzystają ze zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 46 updof?
Czy jeśli Spółka zawarła z organizacją międzynarodową umowę o wykonanie projektu i otrzymała na ten cel środki z bezzwrotnej pomocy zagranicznej to wynagrodzenia jej pracowników zatrudnionych przy tym projekcie korzystają ze zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 46 updof?
Czy z tytułu opłacania skłądki ubezpieczeniowej za członków zarządu i prokurentów ciążą na spółce obowiązki płatnika?
Czy dochody pracowników i zleceniobiorców, w ramach umów zawartych z podmiotem otrzymującym bezzwrotną pomoc zagraniczną, realizujących bezpośrednio cel projektu korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych, a Spółka jako płatnik zwolniona jest od pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy potrącona zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych od świadczeń na rzecz byłych pracowników winna być w całości odprowadzona do właściwego urzędu skarbowego, czy też zastosowanie będzie miał art. 38 ust. 2 ustawy o PIT?
Czy wartość nieodpłatnego świadczenia - udostępnienie samochodu służbowego (zaliczonego do środków trwałych firmy i w leasingu operacyjnym) na potrzeby prywatne pracowników - doliczona do wynagrodzenia brutto jest kosztem uzyskania przychodu Spółki? Czy należny VAT jest takim kosztem? Nieodpłatne świadczenie stanowi przychód pracownika.