Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczek hipotecznych zaciągniętych wraz z małżonką na zakup lokalu usługowego celem rozszerzenia prowadzonej działalności gospodarczej przez małżonka.
Czy przychód ze sprzedaży nieruchomości, po wygaśnięciu zarządu sukcesyjnego, po upływie dwóch lat od śmierci małzonka, czyli po wykreśleniu działalności z CEiDG, będzie opodatkowany podatkiem dochodowym w całości lub części?
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości (budynek mieszkalno-rekreacyjny wykorzystywany w działalności gospodarczej męża Wnioskodawczyni)
Dla ustalenia roku kalendarzowego, od końca którego należy liczyć pięcioletni okres, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zastosowanie znajdą przepisy art. 10 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
skutki podatkowe odpłatnego przekazania do używania (zbycia) środka trwałego do działalności gospodarczej współmałżonka
Czy zbycie, w zdarzeniu przyszłym, nieruchomości opisanej we wniosku stanowi źródło przychodu podlegające opodatkowaniu, w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Skutki podatkowe odpłatnego przekazania do używania (zbycia) środków trwałych do działalności gospodarczej współmałżonka.
Jeżeli Wnioskodawczyni sprzeda ww. nieruchomość rolną to czy będzie zwolniona z zapłacenia podatku dochodowego z tytułu sprzedaży udziału 1/2 w nieruchomości i w związku z tym nie będzie miała obowiązku wskazania uzyskanej ze sprzedaży kwoty w jakimkolwiek zeznaniu podatkowym?
w zakresie ustalenia daty nabycia nieruchomości, - w zakresie możliwości złożenia korekty deklaracji PIT-39.
w zakresie skutków podatkowych odpłatnego przekazania do używania (zbycia) środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych
1. Czy w przypadku sprzedaży nieruchomości (budynek wraz z gruntem), wydatki na nabycie gruntu od współmałżonka (poprzez wykup jego części) będą stanowić koszty uzyskania przychodu ze sprzedaży nieruchomości? 2. Jednocześnie nie będzie stanowić kosztów uzyskania przychodów wartość początkowa przy nabyciu gruntu w części należącej do drugiego ze współmałżonków?
Koszty uzyskania przychodów z tytułu wykorzystywania lokalu użytkowego stanowiącego współwłasność małżonków w odrębnie prowadzonych działalnościach gospodarczych
Podatek od spadków i darowizn w zakresie skutków podatkowych przekazania małżonkowi środków pieniężnych.
Czy przychód ze sprzedaży opisanej we wniosku nieruchomości jest przychodem, który dla Wnioskodawczyni nie stanowi źródła przychodu na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8, ani na podstawie art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361 ze zm.)?
Jak opodatkować podatkiem dochodowym sprzedaż opisywanej nieruchomości?
sprzedaż przez Wnioskodawcę środków trwałych, wyposażenia, materiałów oraz towarów, dokonywana na rzecz małżonka Wnioskodawcy prowadzącego własną działalność gospodarczą, podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego.
Czy prawidłowo wystawiane były faktury VAT dla żony, a wartość netto odnoszona była do przychodu?
Możliwość uznania za przychód z prowadzonej działalności gospodarczej należności otrzymanych od małżonki z tytułu zawartej umowy najmu samochodów ciężarowych.
Czy w związku z wniesieniem przez żonę podatnika aportu do spółki (do której podatnik przystąpił w okresie późniejszym), w postaci prawa nieodpłatnego używania Nieruchomości, której podatnik jest współwłaścicielem w ½ części na zasadzie wspólności ustawowej małżeńskiej, powstaje po stronie wspólnika przychód podatkowy ? Jeśli tak, to w jaki sposób przychód ten powinien zostać obliczony ?
Czy Wnioskodawca w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma prawo do przyjęcia lokalu użytkowego w 100% do ewidencji środków trwałych oraz dokonywania odpisów amortyzacyjnych od tej wartości?