Otrzymywane wynagrodzenie, związane z prowadzoną przez Wnioskodawcę działalnością gospodarczą, na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy, stanowić będzie świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników spółki budynku użytkowego (hali); brak obowiązku dokonania korekty podatku od wydatków remontowo-inwestycyjnych budynku użytkowego (hali) w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników spółki ww. budynku; brak obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników
Przepis określający zwolnienie od podatku dotyczący udzielania pożyczek przez wspólnika spółce kapitałowej, nie może mieć zastosowania do umowy spółki komandytowo-akcyjnej i jej zmiany. W związku z tym w opisanej sytuacji nie ma zastosowania zwolnienie określone w art. 9 pkt 10 lit. i) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skoro wpłaty utargu na konto wspólnika celem dalszego ich przekazania na konto spółki nie będą związane z żadną czynnością wskazaną w art. 1 upcc, to nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym pełnienie przez Członka Zarządu swojej funkcji u Wnioskodawcy bez wynagrodzenia stanowić będzie dla Wnioskodawcy nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe świadczenia usług na rzecz Sił Zbrojnych USA stacjonujących w Polsce oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przez amerykańskiego rezydenta podatkowego.
1. Czy udzielenie Spółce nieoprocentowanej pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki nieodpłatnie podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek? 2. Czy udzielenie Spółce nieoprocentowanej pożyczki, a co za tym idzie nieodpłatne korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki podlega opodatkowaniu CIT? 3. Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania
Dotyczy ustalenia, czy: - fakt posiadania statusu fundatora Fundacji i członka Zarządu Fundacji przez wspólnika Wnioskodawcy oraz fakt posiadania statusu członka Rady Fundacji przez drugiego wspólnika Wnioskodawcy wyłącza na podstawie art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych możliwość stosowania przez Wnioskodawcę ryczałtu od dochodów spółek; - świadczenie usług lub dostawa
Dotyczy ustalenia, czy: - w przypadku, gdy Spółka posiada przychody z tytułu świadczenia szeroko rozumianych usług projektowych, których jednym z elementów jest przeniesienie na Klientów majątkowych praw autorskich, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym spełnia on warunek określony w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”
Czy wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz Podmiotów powiązanych z tytułu najmu i dzierżawy Nieruchomości/Ruchomości będzie stanowiło ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Ustawy CIT przy założeniu, że wynagrodzenie na rzecz Podmiotów powiązanych zostało ustalone na poziomie rynkowym, wypłacone na rzecz Podmiotów powiązanych wynagrodzenie nie służy dokapitalizowaniu tych
Ustalenie czy powstanie dochód podlegający opodatkowaniu na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy u CIT z tytułu wypłaty wynagrodzenia za usługi świadczone przez wspólników Spółki.
Czy kwoty wynagrodzeń wypłacanych przez Spółkę na rzecz Usługodawcy z tytułu świadczenia przez Usługodawcę Usług na rzecz Spółki na podstawie Umowy o współpracy Spółka może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów?
Obowiązki płatnika dotyczących wypłaty wynagrodzenia na rzecz Prezesa Zarządu z tytułu świadczenia usług na podstawie umowy o współpracy.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przesunięcia samochodu z majątku Spółki komandytowej do majątku wspólników.
Czy usługi świadczone przez Wspólnika na rzecz Wnioskodawcy (Spółki) będą stanowiły dla Wnioskodawcy (Spółki) ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej w ramach rozliczenia zaległego zysku.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników Spółki budynku gospodarczo-handlowego.
Czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością będzie mogła dalej stosować opodatkowanie estońskim CIT, jeżeli jej wspólnik zostanie jednocześnie fundatorem fundacji charytatywnej, a spółka będzie świadczyła na rzecz tejże fundacji usługi
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Czy usługi świadczone przez wspólnika na rzecz Wnioskodawcy będą stanowiły dla Wnioskodawcy ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.