Interpretacje

Interpretacja
20.06.2016 Podatki

ustalenie, czy koszty związane z rozbiórką zaplecza technicznego basenu i niecki znajdujące się na działce nr 1 zwiększą wartość początkową gruntu (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)

Interpretacja
20.06.2016 Podatki

ustalenie, czy koszty związane z rozbiórką części budynku zlokalizowanego na działce nr 1 należy zakwalifikować jako wydatki zwiększające wartość początkową pozostałej części budynku przeznaczonej do kapitalnego remontu stanowiącą podstawę naliczania odpisów amortyzacyjnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)

Interpretacja
20.06.2016 Podatki

ustalenie, czy koszty wywiezienia odpadów zgromadzonych na działce 1 stanowić będą bieżące koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)

Interpretacja
20.06.2016 Podatki

ustalenie wartości początkowej poszczególnych elementów składowych nieruchomości stanowiących odrębne środki trwałe jako iloczynu łącznej ceny nabycia i wskaźnika proporcji wynikającego z opracowania biegłego rzeczoznawcy (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja
20.06.2016 Podatki

ustalenie, czy wydatki związane ze spłatą zobowiązań hipotecznych, które były zapłacone przed oddaniem środków trwałych do użytkowania można zaliczyć do ceny nabycia nieruchomości, stanowiącej podstawę do dokonywania odpisów amortyzacyjnych zgodnie z art. 16g ust. 3 updop, z uwzględnieniem art. 16c pkt 1 updop (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Interpretacja
13.05.2016 Podatki

1. możliwości zastosowania zwolnienia do wypłacanych odsetek od pożyczki udzielonej przez nierezydenta podlegającym opodatkowaniu w Norwegii, tj. państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, 2. możliwości podwyższenia wartości początkowej środka trwałego o wartość odsetek naliczonych do dnia oddania środka trwałego (inwestycji) do użytkowania, przy uwzględniając przepisu art. 16 ust 1

Interpretacja
23.03.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości wyodrębnienia w ramach jednego zadania inwestycyjnego wydatków na remont i modernizację, oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków remontowych.

Interpretacja
29.01.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w związku z nakładami poczynionymi przez najemcę oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków w postaci dokonywanego na rzecz najemcy zwrotu nakładów.

Interpretacja
03.09.2014 Podatki

Czy prawidłowo zakwalifikowano do wydatków inwestycyjnych wynagrodzenia: wypłacane w postaci dodatków specjalnych lub zwiększonej premii osobom zatrudnionym w uczelni na etat oraz całość wypłaconego wynagrodzenia obejmującego wynagrodzenie za czas przepracowany i nieprzepracowany zatrudnionych wyłącznie do realizacji tego projektu?

Interpretacja
08.08.2014 Podatki

Czy wydatki poniesione w związku ze zwrotnym przeniesieniem maszyn, tj. wydatki na demontaż, koszt transportu maszyn i ponowny montaż z miejsca ich dotychczasowego wykorzystywania na Białorusi do siedziby X z o.o. Sp.k. w Polsce, Wnioskodawca jako podatnik podatku dochodowego od osób prawnych może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów innych niż bezpośrednio związanych z przychodami w rozumieniu

Interpretacja
07.11.2013 Podatki

Czy różnice kursowe od własnych środków pieniężnych, związane z ich rozchodem, wpływają na wartość początkową środka trwałego? (stan faktyczny)

Interpretacja
28.10.2013 Podatki

1. W jaki sposób wyliczyć dotychczasowe umorzenie przeznaczonych do sprzedaży części obiektu? 2. Jak amortyzować pozostałą część obiektu? 3. Czy dla każdego etapu budowy ustalić odrębnie koszt wytworzenia i w oparciu o ten koszt ustalić wartość dotychczasowej amortyzacji? Przecież cały obiekt stanowi zabudowę zwartą i widnieje jako jeden środek trwały. 4. W jaki sposób wyliczyć dotychczasowe umorzenie

Interpretacja
18.10.2013 Podatki

W którym momencie Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na zakup w/w składników niskocennych, wykorzystywanych w działalności Wnioskodawcy, wskazanych powyżej w punktach a) - c)?

Interpretacja
19.06.2013 Podatki

Czy Spółka prawidłowo uznała, że: 1) wydatki wymienione w punktach 2, 7, 8, 10, 12, tj. m.in. związane z opracowaniem dokumentacji projektowej w tym koncepcyjnego, badań, sprawdzeń oraz sporządzeniem mapy geodezyjnej jako związane z czynnościami przygotowawczymi poniesione do czasu rozpoczęcia inwestycji stanowią koszty pośrednie (podatkowe koszty uzyskania przychodów)? 2) koszty wymienione w pkt 3

Interpretacja
15.02.2013 Podatki

1. W którym momencie należy uznać, iż budynek B2 jest kompletny oraz zdatny do użytku w rozumieniu art. 16a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym możliwe jest rozpoczęcie dokonywania odpisów amortyzacyjnych od tego środka trwałego? 2. W którym momencie Spółka może rozpocząć amortyzację budynku B1, w sytuacji gdy pozwolenie na użytkowanie dotyczy części B1b, która stanowi

Interpretacja
30.10.2012 Podatki

1. Czy zawarte przez Spółkę umowy sponsoringu, o których mowa powyżej, mogą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu? 2. W przypadku twierdzącej odpowiedzi na pytanie pierwsze, czy koszt, o którym mowa w pytaniu pierwszym, będzie stanowił dla Spółki koszt działalności inwestycyjnej (koszt budowy środka trwałego)?

Interpretacja
17.10.2012 Podatki

W jaki sposób Spółka powinna ustalić koszt uzyskania przychodów w sytuacji zbycia wszystkich bądź niektórych składników majątkowych nabytych w wyniku likwidacji Spółki X? Spółka prosi o uwzględnienie przez organ podatkowy dwóch sytuacji tj. przypadku, w którym składniki majątkowe nabyte w związku z likwidacją Spółki X będą stanowić środki trwałe u Spółki, jak również sytuacji, w której składniki majątkowe

Interpretacja
22.08.2012 Podatki

Czy w związku z prowadzeniem działalności przysługuje prawo dokonywania odpisów amortyzacyjnych i od jakiej wysokości (w akcie notarialnym określono wartość 300.000zł)?

Interpretacja
31.05.2012 Podatki

W jakiej wartości należy wprowadzić część danej nieruchomości do ewidencji środków trwałych (wg wartości rynkowej wyceny dokonanej przez podatniczkę, czy wg wartości nabycia widniejącej na akcie notarialnym)?

Interpretacja
16.04.2012 Podatki

Czy Wnioskodawca może wnieść samochód osobowy zarejestrowany na Jego żonę do prowadzonej działalności gospodarczej?

Interpretacja
16.04.2012 Podatki

1) Jaka jest wartość początkowa samochodu i komputera będąca podstawą amortyzacji? 2) Jak należy ustalić wartość początkową środka trwałego nabytego przed rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej, gdy znana i udokumentowana jest cena zakupu?

Poprzednia Następna