Interpretacja
16.02.2024 Podatki

Wartość firmy oraz środki pieniężne zgromadzone w gotówce i na rachunkach bankowych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Interpretacja
14.06.2023 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, przeniesienia w ramach umowy cesji praw i obowiązków wynikających z Przedwstępnej Umowy Sprzedaży, w zamian za wynagrodzenie (Odstępne).

Interpretacja
15.01.2019 Podatki

Jak ustalić wartość początkową opisanego we wniosku lokalu mieszkalnego (środka trwałego) po wprowadzeniu go do ewidencji środków trwałych?

Interpretacja
06.07.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego zobowiązania się Wnioskodawcy do nie przyjmowania oferty zawarcia umowy przenoszącej własność rzeczy oraz opodatkowania odszkodowania za naruszenie umowy przez Sprzedającego.

Interpretacja
04.12.2015 Podatki

Czy odpisy amortyzacyjne z tytułu zużycia środków trwałych składających się na Nieruchomość, dokonywane według zasad określonych w art. 16a-16m UPDOP po nabyciu Nieruchomości od Finansujących, nie będą stanowiły kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy w części odpowiadającej otrzymanej od Dzierżawcy Płatności? Czy, w przypadku uznania, że powyższa część odpisów amortyzacyjnych nie może stanowić kosztów

Interpretacja
24.07.2014 Podatki

Czy w świetle tak przedstawionego zdarzenia przyszłego, w przypadku zatrzymania Kwoty Escrow stanowiącej bezzwrotne świadczenie gwarancyjne przyznane Spółce będzie ona podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
03.06.2014 Podatki

Czy ustalając wartość początkową środka trwałego można przyjąć, iż podstawą naliczania odpisów amortyzacyjnych będzie pełna wartość początkowa samochodu?

Interpretacja
16.04.2014 Podatki

Czy wskazany poniżej przez Spółkę sposób ustalenia wartości firmy dla celów podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 16g ust. 2 w związku z art. 4a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób parwnych w przedmiotowym przypadku (tj. nabycia Przedsiębiorstwa w drodze datio in solutum) jest prawidłowy?

Interpretacja
16.04.2014 Podatki

W jaki sposób Spółka powinna ustalić wartość początkową środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych nabytych przez Spółkę (w drodze datio in solututm) w ramach Przedsiębiorstwa?

Interpretacja
04.12.2013 Podatki

Ustalenie wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Interpretacja
18.10.2013 Podatki

Czy prawidłowym jest, wskazany przez Bank w uzasadnieniu swojego stanowiska poniżej, sposób ustalenia wartości firmy dla celów podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 16g ust. 2 w związku z art. 4a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przedmiotowym przypadku (tj. nabycia przedsiębiorstwa/ZCP w drodze zawarcia ze Spółką umowy sprzedaży lub w drodze datio in solutum)? Czy

Interpretacja
18.10.2013 Podatki

W jaki sposób Bank powinien ustalić wartość początkową środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych nabytych przez Bank w ramach przedsiębiorstwa/ZCP (w drodze zawarcia ze Spółką umowy sprzedaży lub w drodze datio in solutum), która będzie stanowiła podstawę dokonywania przez Bank odpisów amortyzacyjnych?

Interpretacja
20.10.2011 Podatki

Czy Wnioskodawca prawidłowo uznał, iż w przypadku zakupionych od Zbywcy składników majątkowych, ich wartością początkową - ustalaną dla potrzeb amortyzacji - będzie cena ich nabycia?

Interpretacja
19.11.2009 Podatki

Czy wnoszenie przez Spółkę nieruchomości tytułem wkładów niepieniężnych do spółek osobowych będzie skutkowało powstaniem dla niej przychodu?

Interpretacja
10.02.2009 Podatki

W jaki sposób należy ustalić wartość początkową każdego ze składników majątkowych w postaci prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz obiektów na nim posadowionych, które zostaną wniesione przez Wnioskodawcę w formie wkładu niepieniężnego do spółki osobowej a następnie amortyzowane, proporcjonalnie do określonego w umowie spółki udziału Spółki w zyskach spółki osobowej?

Interpretacja
23.10.2008 Podatki

W jaki sposób na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych opodatkowana będzie realizacja Przedsięwzięcia w Wariancie I i w Wariancie II?

Interpretacja
26.05.2008 Podatki

Czy wniesienie przez Spółkę nieruchomości gruntowej tytułem wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej będzie skutkowało powstaniem przychodu dla któregokolwiek ze wspólników spółki komandytowej? Ponadto, czy wniesienie aportu przez drugiego wspólnika spowoduje powstanie przychodu dla Spółki, jako wspólnika spółki komandytowej?Jak należy określić wartość początkową wnoszonej nieruchomości dla potrzeb

Interpretacja
06.04.2007 Podatki

Czy poprawne jest uznanie momentu powstania obowiązku podatkowego na ostatni dzień okresu rozliczeniowego w zakresie przychodów ze sprzedaży usług świadczonych w ramach umowy o współpracy handlowej, na podstawie art. 12 pkt 3a i 3c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

Interpretacja
15.01.2007 Podatki

Czy fakturę powinnam wystawić w momencie wydania towaru agentowi, czy też w momencie rozliczenia się za sprzedane towary?

Interpretacja
15.01.2007 Podatki

Jakimi dokumentami księgowymi powinnam udokumentować powstanie obowiązku podatkowego w podatku VAT?

Poprzednia Następna