Przepis określający zwolnienie od podatku dotyczący udzielania pożyczek przez wspólnika spółce kapitałowej, nie może mieć zastosowania do umowy spółki komandytowo-akcyjnej i jej zmiany. W związku z tym w opisanej sytuacji nie ma zastosowania zwolnienie określone w art. 9 pkt 10 lit. i) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy udzielanie pożyczek przez Pożyczkodawcę na rzecz Pożyczkobiorcy, będzie stanowiło odpłatne świadczenie usług, które będzie zwolnione z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku od towarów i usług.
Ustalenie, czy planowane udzielenie pożyczki przez pożyczkodawcę na rzecz pożyczkobiorcy stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT jako odpłatne świadczenie usług, zwolnione od podatku w świetle art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.
Ustalenie, czy planowane udzielenie pożyczki przez pożyczkodawcę na rzecz pożyczkobiorcy stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT jako odpłatne świadczenie usług, zwolnione od podatku w świetle art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.
Czy z tytułu udzielonych pożyczek występują Państwo w roli podatnika podatku VAT i w konsekwencji czynności udzielenia pożyczek na rzecz Pożyczkobiorcy stanowią usługi objęte zakresem podatku od towarów i usług, kwalifikowane jako świadczenie usług za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 8 ust. 1 ustawy o VAT, podlegające zwolnieniu z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy
Określenie miejsca świadczenia usługi polegającej na udzielenie pożyczki.
Spółka postanowiła udzielać pożyczek ze środków obrotowych swoim pracownikom. Stworzyła w tym celu specjalny regulamin. Na podstawie umowy zawartej z pracownikiem udzielono jednemu z pracowników pożyczkę na dwa lata w kwocie 30 000 zł oprocentowaną w wysokości 1,5% w skali roku. Pożyczka będzie spłacana comiesięcznie wraz z przypadającą na ten miesiąc częścią odsetek. Jak rozliczyć w księgach rachunkowych
Skutki podatkowe udzielania pracownikowi nieoprocentowanych pożyczek ze środków obrotowych spółki.
W zakresie skutków podatkowych zaciągnięcia nieoprocentowanej pożyczki.
Uznanie czynności udzielenia pożyczki za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz zastosowania zwolnienia od podatku VAT.
Opodatkowanie transakcji przeniesienia praw do posługiwania się znakiem towarowym.
Jeżeli strony umowy pożyczki ustaliły, że pożyczka zostanie udzielona bez jakiegokolwiek wynagrodzenia dla pożyczkodawcy za udostępnienie pożyczkobiorcy kapitału, oznacza to, że udzielona pożyczka ma charakter nieodpłatny. Skoro tak, to nieoprocentowana pożyczka, którą Wnioskodawczyni zaciągnie u rodziców, nie spowoduje powstania po Jej stronie przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia. Tym samym
Czy zawarta pomiędzy stronami umowa datio in solutum, w ramach której Pożyczkodawca w celu zwolnienia się z ciążącego na nim zobowiązania do wydania środków pieniężnych dokona świadczenia zastępczego w formie przeniesienia na rzecz Wnioskodawcy własności przedsiębiorstwa, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
zastosowanie ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy
Skutki podatkowe umorzenia niezapłaconych odsetek od pożyczek udzielonych Wnioskodawcy przez Pożyczkodawcę
Rozpoznanie przychodu w związku z otrzymaniem (w wyniku rozwiązania lub likwidacji spółki osobowej) środków pieniężnych oraz Aktywów (innych niż obligacje i pożyczki).
Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością pożyczki udzielonej przez wspólników powstaje po stronie Spółki nieodpłatne świadczenie, w momencie w którym wspólnicy nie wniosą o zapłatę odsetek od udzielonej pożyczki?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu z tytułu otrzymania nieodpłatnego świadczenia.
Czy opłata, która była pobierana w okresie styczeń 2011 r. do sierpień 2012 r. z tytułu udzielonej pożyczki, tj. opłata za przechowanie, jest zwolniona od podatku VAT?
w zakresie skutków podatkowych związanych ze zwolnieniem Wnioskodawcy z zapłaty odsetek od pożyczki, o której mowa we wniosku