Skutki podatkowe planowanego zbycia lokali mieszkalnych stanowiących odrębne nieruchomości w drodze umowy dożywocia.
Dotyczy ustalenia wartości początkowej środka trwałego i odpisów amortyzacyjnych.
W tym przypadku, przy ustaleniu wartości początkowej środków trwałych (nieruchomości), zastosowanie znajdzie generalna zasada, określona w art. 22g ust. 1 pkt 1 oraz ust. 3 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Natomiast prawidłowym sposobem postępowania w omawianej sprawie jest określenie wartości poszczególnych składników majątku wchodzących w skład nieruchomości w oparciu o ich wartość
Świadczenia pieniężne otrzymane przez Wnioskodawcę będące formą odpłatności z tytułu umowy dożywocia, nie spowoduje powstania po Jego stronie dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
opodatkowanie świadczenia otrzymanego przez dożywotnika na podstawie zawartej umowy o dożywocie
Spółka jawna nabyła na podstawie umowy o dożywocie lokal mieszkalny w 2008 r. Kupiony lokal wprowadziła do ewidencji środków trwałych. Od lokalu dokonuje odpisów amortyzacyjnych. W grudniu tego roku spółka planuje sprzedać ten lokal. Jak będzie opodatkowana ta sprzedaż?
Czy od przekazania nieruchomości na podstawie umowy dożywocia Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego?
zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej nieruchomości nabytej w drodze umowy o dożywocie oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej tej nieruchomości
Czy od uzyskanego w taki sposób dochodu w wysokości 1 000 zł miesięcznie Zainteresowany będzie musiał odprowadzić podatek?
Czy zawarcie umowy o dożywocie powoduje powstanie przychodu z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?Czy w sytuacji, w której Wnioskodawczyni nie uzyskała przychodu w związku z umową dożywocia, zawartą w formie aktu notarialnego w dniu 21.03.2013 roku ma zastosowanie art. 19 ust. 1 i
1. Czy prawidłowo będzie ustalana wartość początkowa lokalu mieszkalnego, przekazywanego spółce w ramach umowy dożywocia, a co za tym idzie wartość podatku od czynności cywilnoprawnej prawidłowo zostanie obliczona? 2. Czy będą stanowić koszty uzyskania przychodu wydatki, związane z wywiązaniem się przez Spółkę z umowy o dożywocie?