Ponoszony wydatek na składki miesięczne z tytułu polis ubezpieczeniowych, gdzie ubezpieczonymi będą wspólnicy spółki nie podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek jako dochód odpowiadający wysokości ukrytych zysków (dochód z tytułu ukrytych zysków) na podstawie art. 28m ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Otrzymywane wynagrodzenie, związane z prowadzoną przez Wnioskodawcę działalnością gospodarczą, na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy, stanowić będzie świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przekazania, w drodze uchwały wspólników, nieruchomości z działalności spółki cywilnej do majątku prywatnego wspólników.
Podleganie opodatkowaniu prowadzenia przez Wnioskodawczynię spraw Spółki oraz uprawnienia Spółki do pomniejszenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z faktur dokumentujących wykonanie przez Wnioskodawczynię czynności prowadzenia spraw Spółki i przysługującego jej z tego tytułu wynagrodzenia.
Skutki wycofania z majątku spółki jawnej nieruchomości i przekazaniem ich do majątku osobistego wspólnika.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz własności posadowionego na tym gruncie budynku do majątku wspólników Spółki, w części odpowiadającej przysługującym im udziałom w zyskach i stratach spółki komandytowej
Podjęcie uchwały przez wspólników spółki komandytowej o wypłacie zysków z lat ubiegłych w odroczonym terminie, nie należy traktować jak nieodpłatne świadczenie udzielone na rzecz spółki osobowej - w związku tym, po stronie Wnioskodawcy (jako wspólniku tej spółki) nie powstanie przysporzenie majątkowe.
Braku powstania przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w związku ze zmianą uchwały dot. podziału zysku.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu podatkowego, kosztów uzyskania przychodów.
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych podjęcia uchwały o ratalnej wypłacie zysku.
Czy wypłata dywidendy zgodnie z uchwałą zgromadzenia wspólników, na mocy której następuje podział zysku wynikającego z rocznego sprawozdania finansowego (tj. w ratach, do dnia wskazanego w uchwale), skutkuje dla Spółki koniecznością rozpoznania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia, w rozumieniu art. 12 ust. l pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j.
Czy ratalna wypłata dywidendy za 2009 rok dokonana w 2010 roku, zgodnie z terminami ustalonymi w uchwale, stanowi dla Spółki przychód z nieodpłatnych świadczeń w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy opisana sytuacja rodzi dodatkowe zobowiązania podatkowe obciążające Spółkę?
Czy w związku z tzw. zatrzymanym zyskiem w Spółce powstanie przychód z tytułu otrzymania nieodpłatnego świadczenia, na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Spółka zwraca się z wnioskiem o potwierdzenie jej stanowiska, zgodnie z którym wypłata dywidendy zgodnie z uchwałą zgromadzenia wspólników, na mocy której następuje podział zysku wynikającego z rocznego sprawozdania finansowego (tj. w ratach, do dnia wskazanego w uchwale), nie skutkuje dla Spółki koniecznością rozpoznania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt
dotyczy ustalenia, czy w przypadku braku uchwały dotyczącej podziału dla wspólników wypracowanego zysku Spółka uzyska nieodpłatne świadczenie, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).