Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej prawa użytkowania nieruchomości wraz z prawem własności budynku w celu ich dalszego wykorzystania na potrzeby najmu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego, który został odliczony w związku z poniesionymi wydatkami inwestycyjnymi.
Obowiązki płatnika – wykorzystywanie samochodów służbowych do celów prywatnych.
Prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT przy sprzedaży wieczystego użytkowania gruntu wraz z budynkiem i utwardzeniem podjazdu oraz obowiązku dokonania korekty podatku VAT w stosunku do utwardzonego placu.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów transportu oddelegowanym pracownikom.
Powstanie przychodu w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych.
Spółka ma prawo zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od Infrastruktury wodnokanalizacyjnej od tej części jej wartości, która została odniesiona na kapitał zakładowy Spółki
Ustalenie czy uzyskanie prawa do nieodpłatnego użytkowania (używania) sprzętu medycznego w sytuacji wskazanej we wniosku będzie prowadziło do powstania przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy podatku dochodowym od osób prawnych.
Obowiązki płatnika w związku z: wypłatą kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych oraz wypłatą pracownikom ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.
Obowiązki płatnika - nieodpłatne świadczenie w postaci używania przez pracowników ubrań z aktualnej kolekcji.
Obowiązki płatnika z tytułu udostępniania pracownikom strojów służbowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie: braku zwolnienia od podatku VAT aportu infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, stawki podatku VAT, prawa do odliczenia pełnych kwot podatku VAT poniesionych na realizację przedmiotowej Inwestycji oraz sposobu dokonywania odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.
Obowiązek podatkowy z tytułu świadczenia usługi udostępniania samochodów pracownikom powstaje z chwilą upływu terminu płatności za przedmiotową usługę. Natomiast, jeśli wystawicie Państwo fakturę za świadczoną usługę udostępnienia samochodu służbowego do celów prywatnych przed upływem terminu płatności, wówczas obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury dokumentującej tą usługę.
Opodatkowanie czynności wycofania nieruchomości do majątku prywatnego z przeznaczeniem na wynajem opodatkowany
Powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu sprzedaży udziału w prawie użytkowania wieczystego gruntu wraz z rozpoczętą budową ze względu na brak upływu sześciu lat, o których mowa w art. 14 ust. 3 pkt 12 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Transakcja sprzedaży 7 wydzielonych działek będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją Inwestycji przekazanej nieodpłatnie do używania na rzecz Zakładu Związku Międzygminnego
Sprzedaż nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
brak opodatkowania podatkiem VAT umowy dożywotniego użytkowania i pobierania pożytków
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz własności posadowionego na tym gruncie budynku do majątku wspólników Spółki, w części odpowiadającej przysługującym im udziałom w zyskach i stratach spółki komandytowej
Sprzedaż prawa do wieczystego użytkowania gruntu, wykorzystywanego w działalności gospodarczej do końca 2013 r., nieujętego w ewidencji środków trwałych.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.
brak opodatkowania czynności oddania do nieodpłatnego używania nieruchomości
w zakresie braku opodatkowania czynności ustanowienia na części nieruchomości nieodpłatnego użytkowania
Czy koszty poniesione przez Wnioskodawcę w związku z nabyciem Usług IT podlegają ograniczeniu w zakresie ich zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów określonemu w art. 15e ustawy o PDOP?