Stwierdzenia czy usługi polegające na udzielaniu licencji na odtwarzanie i zakupu przez Dystrybutora utworów stworzonych przez Wnioskodawcę powinny być uznane za niepodlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług z uwagi na wyłączenie podmiotowe, o którym mowa w art. 15 ust. 3a ustawy o podatku od towarów i usług, ustalenia miejsca świadczenia usług tych usług oraz stwierdzenia czy usługi te
zastosowanie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT w przypadku importu usług kulturalnych od zagranicznych podmiotów
zastosowanie obniżonej 8% stawki podatku VAT do czynności wykonywania tatuażu artystycznego
8% stawka podatku VAT dla świadczonych usług wykonywania tatuażu artystycznego wraz z przeniesieniem praw majątkowych do stworzonego utworu
Możliwość zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów.
Zwolnienie od podatku usług kulturalnych polegających na zapewnieniu oprawy artystyczno-muzycznej imprez świadczonych przez indywidualnego twórcę i artystę wykonawcę.
Opodatkowania tantiem uzyskiwanych za utwory reemitowane przed dniem 1 kwietnia 2011 r. stawką podatku VAT w wysokości 8%.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania właściwej stawki podatku dla świadczonych usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT z tytułu przeniesienia majątkowych praw autorskich.
Czy limit określony w art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług dotyczy w tym przypadku wielkości sprzedaży świadczonych usług na terytorium kraju określonej tylko i wyłącznie w ramach prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej?
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy, usług realizacji koncertów
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla usług kulturalnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług.
Czy można zastosować 50% koszty uzyskania przychodów do wartości przekazanym twórcom nieodpłatnie egzemplarzy autorskich?
Czy wnoszona przez Spółkę zryczałtowana opłata miesięczna za świadczone pracownikom usługi medyczne oraz gotowość do ich świadczenia jest przychodem pracownika ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy stanowi dla pracownika przychód ze stosunku pracy objęcie go opieką medyczną w ww. formie?W jaki sposób obliczyć wartość pieniężną nieodpłatnego świadczenia?