Wypłata świadczenia ex gratia (kulancji) z tytułu umowy ubezpieczenia podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 UPDOF.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym usługi assistance świadczone przez Wnioskodawcę na zlecenie zakładów ubezpieczeniowych w związku z zaistnieniem zdarzenia objętego umową ubezpieczenia zawartą przez klienta z zakładem ubezpieczeń są zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów i usług?
Usługi świadczone na rzecz członków grupy osób nie spełnia wszystkich warunków wynikających z art. 43 ust. 1 pkt 21 ustawy o VAT, zatem usługi, które świadczone będą na rzecz swoich członków nie będą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT wynikającego z tego przepisu.
Czy kwota otrzymanego świadczenia wyrównawczego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z wypłacaną co miesiąc rentą dożywotnią przez towarzystwo ubezpieczeniowe?
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na zakup polisy ubezpieczeniowej na rzecz pracowników będą kosztem uzyskania przychodów Spółki?