Interpretacje

Interpretacja
11.06.2015 Podatki

konsekwencje podatkowe zwrotu przez poprzedniego właściciela środka trwałego poniesionych przez Spółkę nakładów stanowiących inwestycje w obcym środku trwałym

Interpretacja
08.04.2015 Podatki

Kwestia momentu uwzględnienia w kosztach uzyskania przychodów Spółki niezamortyzowanej wartości środków trwałych obiektów budowlanych i ruchomości (wyposażenia ww. obiektów) zlikwidowanych w związku z warunkowo przyrzeczonym zbyciem nieruchomości, na której te obiekty budowlane były posadowione.

Interpretacja
01.08.2014 Podatki

wydatków poniesionych na zakup budynków i budowli, które nie zostały zaliczone do środków trwałych tej działalności (ponieważ nie spełniały kryteriów do uznania ich za środki trwałe), lecz zostały wyburzone w celu wybudowania w ich miejsce innych obiektów budowlanych, - niezamortyzowanej wartości środków trwałych, które zostały zlikwidowane w związku z planowaną nową inwestycją budowlaną, - wydatków

Interpretacja
25.02.2014 Podatki

Czy Spółka postępuje prawidłowo uwzględniając niezamortyzowaną wartość likwidowanych środków trwałych w wartości początkowej nowo powstającej oczyszczalni ścieków?

Interpretacja
07.02.2014 Podatki

konsekwencje podatkowe zwrotu przez poprzedniego właściciela środka trwałego poniesionych przez Spółkę nakładów stanowiących inwestycje w obcym środku trwałym

Interpretacja
06.02.2014 Podatki

Czy prawidłowym jest ujęcie nieskradzionej części środka trwałego jako inwestycji w obcym środku trwałym i jej czasowe amortyzowanie?

Interpretacja
03.07.2013 Podatki

Czy nie w pełni zamortyzowaną część wydatków poniesionych na inwestycję w obcym środku trwałym Spółka może uwzględnić w kosztach uzyskania przychodów w dacie zaprzestania użytkowania inwestycji w obcym środku trwałym w związku rozwiązaniem umowy najmu zawartej na czas nieokreślony?

Interpretacja
04.04.2013 Podatki

Czy przy likwidacji hal H2 i H5 ich niezamortyzowana część może zostać zaliczona jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów, czy też powiększy ona wartość nowego środka trwałego i będzie kosztem podatkowym rozlicznym w czasie w ramach odpisów amortyzacyjnych?

Interpretacja
05.02.2013 Podatki

1. Czy otrzymane przez Zakład odszkodowanie za straty spowodowane pożarem jest przychodem podatkowym? 2. Czy nieumorzona część wartości początkowej spalonego budynku stanowi koszt uzyskania przychodu? 3. Czy koszty związane z usuwaniem skutków pożaru stanowią koszty uzyskania przychodu?

Interpretacja
18.09.2012 Podatki

Czy straty z tytułu likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych, spowodowane zdarzeniami niezwiązanymi ze zmianą rodzaju działalności, mogą być uznane jednorazowo za koszty uzyskania przychodów w wysokości niezamortyzowanej wartości tych środków trwałych?

Interpretacja
21.03.2012 Podatki

Ustalenie czy niezamortyzowana dla celów podatkowych wartość początkowa budynków będzie kosztem uzyskania przychodów w momencie likwidacji budynków magazynowych.

Interpretacja
02.03.2012 Podatki

1. Czy stracony podczas pożaru majątek (towar i majątek trwały) Wnioskodawcy stanowi koszt uzyskania przychodu? 2. Czy dodatkowa amortyzacja od spalonego majątku jest kosztem uzyskania?

Interpretacja
14.02.2012 Podatki

1. Czy kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży środków trwałych wykorzystywanych dla potrzeb produkcji DPF będzie wartość początkowa zbywanych środków trwałych pomniejszona odpowiednio o odpisy amortyzacyjne dokonane przez Spółkę do dnia sprzedaży na podstawie art. 16a - 16m ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy strata powstała w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych

Interpretacja
24.08.2011 Podatki

Czy wartość niezamortyzowaną likwidowanego środka trwałego, ustaloną na dzień likwidacji, słusznie zaliczono bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
20.07.2011 Podatki

Czy w przypadku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych (budynki, budowle, maszyny i urządzenia) Spółka ma prawo do zaliczenia niezamortyzowanej części tych środków bezpośrednio i jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów, czy też nieumorzona wartość środków trwałych powinna zwiększyć wartość początkową nowego środka trwałego?

Interpretacja
15.03.2011 Podatki

Czy nieumorzona wartość środka trwałego likwidowanego w związku z przeprowadzaną inwestycją powinna być zaliczana do kosztu wytworzenia wybudowanego w jego miejsce nowego środka trwałego, czy też może być ujęta bezpośrednio w kosztach podatkowych i bilansowych?

Interpretacja
07.03.2011 Podatki

Czy niezamortyzowaną część zlikwidowanych hal produkcyjnych, budynków magazynowych Spółka prawidłowo zarachowała w koszty podatkowe?

Interpretacja
02.02.2011 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ujęcia w wartości początkowej Nowej Hali Magazynowej wartości nieumorzonej innego środka trwałego, tj. Hali HM xx, momentu tego ujęcia i dokonywania odpisów amortyzacyjnych od ustalonej wartości początkowej.

Interpretacja
02.02.2011 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ujęcia w wartości początkowej Magazynu Bloków Długich wartości nieumorzonej innych środków trwałych, tj. (...), momentu tego ujęcia i dokonywania odpisów amortyzacyjnych od ustalonej wartości początkowej.

Interpretacja
20.01.2011 Podatki

Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym Spółka jest uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów strat magazynowych, które wystąpią w ramach dopuszczalnego limitu strat?

Interpretacja
21.12.2010 Podatki

W zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieumorzonej wartości zlikwidowanych środków trwałych w związku z nową inwestycją.

Interpretacja
01.10.2010 Podatki

1. Czy do trwałego wyłączenia z eksploatacji części odcinka sieci ciepłowniczej ma zastosowanie przepis art. 16g ust. 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy strata powstała w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonej części odcinka sieci, stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
10.09.2010 Podatki

Czy nieumorzona wartość likwidowanego budynku produkcyjno biurowego zwiększy wartość początkową nowego środka trwałego czy stanowi koszt uzyskania przychodu w miesiącu, w którym środki zostały zlikwidowane?

Interpretacja
16.03.2010 Podatki

Czy w przypadku likwidacji (w opisanym stanie faktycznym) nie w pełni umorzonych środków trwałych (budynki, budowle, maszyny, urządzenia) Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia nieumorzonej (nlezamortyzowanej) części tych środków bezpośrednio i jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów, czy też wartość owych nieumorzonych części powinna zwiększyć wartość początkową (będącą podstawą odpisów amortyzacyjnych

Poprzednia Następna