PIT - w zakresie skutków podatkowych przeniesienia prawa własności 49% udziałów w spółce z o.o. oraz części wierzytelności z tytułu pożyczek.
Zastosowanie zwolnienia od podatku do usługi świadczonej na rzecz Funduszu
Powstanie obowiązku podatkowego w związku ze świadczeniem usługi terenowej obsługi pożyczki po dokonaniu przez Wnioskodawcę zbycia wierzytelności na rzecz funduszu sekurytyzacyjnego.
POdatek od towarów i usług w zakresie uznania czynności przelewu wierzytelności za usługę w rozumieniu art. 5 ust. 1 ustawy o VAT; określenia, czy różnica między wartością nominalną cedowanych wierzytelności, a ceną ich sprzedaży stanowi podstawę opodatkowania w momencie podpisania umowy oraz w zakresie ustalenia, czy wypłacona przez dłużnika sporna kwota w formie odszkodowania podlega opodatkowaniu
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności dokonywania przez Spółkę w sposób powtarzalny i zarobkowy przelewu wierzytelności uprzednio nabytych od kontrahentów.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności dokonywania przez Spółkę w sposób powtarzalny i zarobkowy przelewu wierzytelności uprzednio nabytych od kontrahentów.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu transakcji sprzedaży wierzytelności.
Po0datek od towarów i usług w zakresie opodatkowania zbycia wierzytelności uprzednio nabytych.
1. Kto płaci podatek dochodowy od sprzedaży spółki z o.o.? 2. Czy dochód do opodatkowania stanowi różnica kwoty z umowy cywilnoprawnej minus koszty, tj. wartość niezamortyzowanych środków trwałych, towarów, należności oraz koszty sprzedaży przedsiębiorstwa? 3. Jak należy wycenić wierzytelności i towary?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży wierzytelności.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności zbycia przez Wnioskodawcę wierzytelności na rzecz Spółki Akcyjnej.
1) Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym składniki majątku otrzymane w wyniku likwidacji spółki osobowej (tj. środki pieniężne i wierzytelności) w momencie likwidacji nie będą stanowić dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym spłata przez podmioty trzecie wierzytelności
Czy Bank jako sprzedawca nabytych uprzednio wierzytelności będzie w opisanej sytuacji traktowany jako podmiot świadczący usługę w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o VAT, czy też jako usługodawca powinien być postrzegany nabywca przedmiotowych wierzytelności?
Czy nabycie przez Zainteresowanego wierzytelności stanowi świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług (podatek VAT)?
1. Czy opisana w zdarzeniu przyszłym transakcja przeniesienia przez Wnioskodawcę wierzytelności względem najemców pozostających w Nieruchomości (zarówno za wynagrodzeniem jak i bez wynagrodzenia) nie będzie stanowiła świadczenia usług przez Wnioskodawcę w rozumieniu Ustawy o VAT? 2. W przypadku gdy przeniesienie na nabywającego wierzytelności (obejmujących zarówno wierzytelności nieuregulowane przez
Czy nabywanie przez niemieckiego kontrahenta wierzytelności od Spółki za wynagrodzeniem w postaci dyskonta będzie stanowiło odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT?Czy nabywanie przez niemieckiego kontrahenta wierzytelności od Spółki za wynagrodzeniem w postaci dyskonta będzie stanowiło usługi faktoringu i ściągania długów podlegające opodatkowaniu VAT, wg stawki VAT
Jaka jest stawka podatku na czynności polegające na nabyciu wierzytelności w celu ich odsprzedaży lub windykacji?
Czy sprzedaż wierzytelności własnych jest zwolniona od podatku od towarów i usług?
Jakie stawki podatku VAT zostaną przypisane wierzytelnościom oraz wartości firmy, składających się na ZCP?Czy odpłatne przejęcie zobowiązań przez nabywcę będzie usługą w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług, i jeśli tak, to jaka stawka VAT będzie odnosiła się do takiej usługi?
Czy incydentalne zbycie wierzytelności za odpłatnością na rzecz osoby trzeciej jest usługą pośrednictwa finansowego?