Brak wliczenia do obrotu przy wyliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu sprzedaży Budynku.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej - po upływie 5 lat od nabycia gruntu, na którym wybudowano budynek.
Nieuznanie Przedmiotu transakcji za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w związku z tym uznanie transakcji sprzedaży za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, uznanie sprzedaży Przedmiotu transakcji (budynków/lokali oraz praw majątkowych) za czynność opodatkowaną podatkiem VAT oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia Przedmiotu transakcji.
Powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu sprzedaży udziału w prawie użytkowania wieczystego gruntu wraz z rozpoczętą budową ze względu na brak upływu sześciu lat, o których mowa w art. 14 ust. 3 pkt 12 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie, czy: - Wnioskodawca kwotę należną z tytułu świadczenia usług (czynności zwrotu wartości nakładów), powinien rozpoznać jako przychód wg ceny (rynkowej) wynikającej z Faktury Wnioskodawcy na podstawie art. 14 Ustawy o CIT (pytanie oznaczone we wniosku nr 3), - Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu przy sprzedaży nakładów jako środka trwałego, ich niezamortyzowaną
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nakładów (pawilonu gospodarczego posadowionego na cudzym gruncie).
w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości, prawa do odliczenia podatku naliczonego i opodatkowania wzajemnych rozliczeń Sprzedającego z Kupującym
Stawka opodatkowania sprzedaży budynku wzniesionego na obcym gruncie.
możliwości uznania za inwestycję w obcym środku trwałym nakładów poniesionych przez spółkę cywilną na nieruchomość stanowiącą własność wspólników tej spółki, możliwości zakwalifikowania nakładów na nieruchomość dokonanych przez spółkę cywilną jako nakłady zwiększające wartość początkową w jednoosobowej działalności gospodarczej Wnioskodawczyni, sposobu ustalenia wartości początkowej budynku w jednoosobowej
Czy w związku z obowiązkiem korekty odliczonego podatku VAT (10 lat dla nieruchomości), Wnioskodawca postąpi prawidłowo dokonując zwrotu VAT proporcjonalnie, zgodnie z udziałem powierzchni przypadającej na sprzedaną część nieruchomości do jej całości ?
Czy w związku z dokonaną sprzedażą zastosowano prawidłowe stawki VAT dla lokalu mieszkalnego i garażu?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie dochodu z odpłatnego zbycia składników majątku oraz w zakresie amortyzacji środka trwałego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie dochodu z odpłatnego zbycia składników majątku oraz w zakresie amortyzacji środka trwałego.
Czy w przypadku odpłatnego zbycia w przyszłości nieruchomości opisanej w stanie faktycznym (czyli wprowadzonej do indywidualnej działalności gospodarczej jako środek trwały po rozwiązaniu spółki cywilnej), opodatkowaniu podlegać będzie różnica pomiędzy przychodem a kosztami uzyskania przychodu ustalonymi jako wartość początkowa wykazana w ewidencji środków trwałych wynikająca z wyceny wartości rynkowej
Czy istnieje możliwość amortyzowania budynku, który wcześniej był wprowadzony do ewidencji środków trwałych i amortyzowany w spółce cywilnej, przy przyjęciu wartości początkowej tego budynku w wysokości wynikającej z wyceny, uwzględniającej ceny rynkowe środków trwałych tego samego rodzaju?
Czy w przypadku sprzedaży przez Nową Spółkę wybudowanych obiektów mieszkaniowych oraz usługowych lub całego projektu (lub jego części) wraz z odpowiadającym im udziałom w nieruchomości, na podstawie art. 15 ust. 1 oraz ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wartość rynkowa Nieruchomości z dnia aportu w części przypadającej na sprzedawane obiekty lub cały projekt (lub jego część) będzie
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów ponoszonych wydatków w zakresie realizacji projektu budownictwa mieszkaniowego.
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków w zakresie realizacji projektu budownictwa mieszkaniowego.
Czy przyjęty sposób postępowania jest zgodny z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy w opisanej sytuacji wymienione wydatki powinny zostać zakwalifikowane jako zakup środków trwałych w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług i winny być wykazywane w poz.41 deklaracji VAT-7?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować i w jakiej wysokości odprowadzić podatek od towarów i usług w przypadku sprzedaży budynku?
Podatnik zamierza dokonać sprzedaży towarów używanych (środków trwałych zakupionych w 1995 r.), w stosunku do których nie przysługiwało prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony, gdyż zostały one nabyte jako nieruchomości zwolnione od podatku VAT. Przed wprowadzeniem ich do ewidencji środków trwałych poniesiono nakłady na ich ulepszenie w wysokości przekraczającej 30% wartości początkowej
W 1998 r. wprowadziłem do ewidencji środków trwałych budynek i prawo wieczystego użytkowania gruntu, nabyte w 1997 r. w ustawowej współwłasności z żoną. W 2004 r. zamierzam sprzedać tę nieruchomość. Uważam, że przychód ze sprzedaży nieruchomości nie łączy się z przychodami z prowadzonej działalności gospodarczej, nie znajdują tu zastosowania znowelizowane przepisy art. 14 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym