Odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków na finansowanie studiów MBA pracownika w ramach ulgi określonej w art. 18ee ustawy o CIT.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących świadczone kompleksowe usługi kateringowe.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku od usługi kompleksowej.
Obowiązek informacyjny wynikający z art. 42a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych względem obcokrajowców będących rezydentami Kanady i właściwych urzędów skarbowych w sytuacji, kiedy nagradzane osoby nie posiadają identyfikatora podatkowego NIP lub PESEL.
Zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 przy świadczeniu usług w postaci szkółki piłkarskiej i obozów piłkarskich.
Czy w związku z nieodpłatnym udostępnianiem przez Państwo pracownikom usług cateringowych w formie ogólnodostępnego bufetu, zajęć sportowych, usług masażu oraz możliwości korzystania z siłowni, po stronie pracowników powstaje przychód ze stosunku pracy, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i czy tym samym na Państwu ciążą w tym zakresie obowiązki płatnika?
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do skorzystania z ulgi dla wspierających sport, o której mowa w przepisie art. 18ee ust. 1 pkt 1 u.p.d.o.p., tj. czy jest uprawniony do odliczenia od podstawy opodatkowania, ustalonej zgodnie z art. 18 u.p.d.o.p., kwoty stanowiącej 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność sportową w przypadku sponsorowania klubu sportowego który ponosi wydatki
W zasadzie każdy z oferowanych benefitów stanowi dla pracowników opodatkowany i oskładkowany przychód ze stosunku pracy. Jednak po spełnieniu określonych warunków istnieje możliwość zaoszczędzenia na ww. należnościach publicznoprawnych od przekazanych świadczeń. W przypadku wątpliwości w kwestii dopuszczalności wyłączenia danego świadczenia z podstawy wymiaru podatku i składek ZUS rekomendujemy, aby
Wskazanie, czy nabywając usługi sportowe od instruktorów oraz usługi wstępu na kort tenisowy, przeznaczone z góry dla swoich pracowników (tj. na ich cele osobiste), które to usługi nie są przedmiotem działalności gospodarczej, Spółka działa w charakterze podatnika, a tym samym powinna naliczyć VAT należny od świadczonych dla swoich pracowników usług na zasadzie art. 8 ust. 2 pkt 2) oraz art. 8 ust.
Z tytułu udziału w Zajęciach częściowo sfinansowanych przez Wnioskodawcę oraz częściowo sfinansowanych przez pracowników w ramach wydarzeń integracyjnych, wydarzeń sportowo-integracyjnych oraz wydarzeń kulturalno-integracyjnych pracownicy nie będą uzyskiwali przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym, na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek pobrania i przekazania
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego, uznania zasilenia konta za neutralne podatkowo, uznania opisanego świadczenia za usługę elektroniczną oraz zwolnienia z opodatkowania przedmiotowego świadczenia.
Czy ww. wydatki ponoszone na zakup dla pracowników Wnioskodawcy zajęć z: a) jogi, b) „pole dance”, c) „stretchingu”, d) tenisa, tj. głównie opłacenie instruktorów oraz wynajem kortu, ewentualnie pomieszczenia w siedzibie Spółki - mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP jako tzw. koszty pośrednie?
Zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku od towarów i usług dla świadczonych usług.
Obowiązki płatnika/obowiązki informacyjne związane z udzielonym wparciem osobom uprawiającym różne dyscypliny sportu.
Ustalenie, czy cała kwota dochodów osiągniętych przez Wnioskodawcę przekazana w ramach Środków na rzecz Stowarzyszenia, w sytuacji gdy Środki w całości zostaną przeznaczone na budowę Obiektu 1, podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 5a ustawy CIT, przy założeniu, że Środki zostaną przeznaczone i przekazane Stowarzyszeniu w roku podatkowym, w którym Wnioskodawca osiągnął
Wartości netto świadczeń na rzecz pracowników (zakupu karnetów sportowych) stanowią dla Wnioskodawcy w całości koszty uzyskania przychodów, a potrącenia dokonywane pracownikom z tytułu ponoszenia przez nich częściowej opłatności za karnety sportowe stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w miesiącu dokonywania tych potrąceń.
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 8% dla usługi nauki gry w tenisa świadczonej na terenie obiektu sportowego w stanie prawnym obowiązującym do 30 czerwca 2020 r.
Uznanie Gminy za podatnika z tytułu pobierania opłat za udział w sekcjach sportowych. Zwolnienie od podatku usług związanych ze sportem.
Obowiązek rozpoznania oraz opodatkowania importu usług na terytorium kraju w zawiązku z uiszczaniem Opłat za udział w Wydarzeniach pracowników Wnioskodawcy.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup kart ..., opodatkowanie przekazania ww. kart pracownikom za częściową odpłatnością oraz obowiązku wystawienia faktur VAT z tytułu odpłatnego przekazania kart ... osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą, w których zawarta będzie stawka VAT w wysokości 8% jest prawidłowe oraz ustalenie podstawy
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup karnetów dla pracowników.
Opodatkowanie realizacji zadań wykonywanych na podstawie zawartej umowy w zamian za tzw. wsparcie finansowe, stawki podatku dla czynności określonych w umowie, z wyłączeniem usług zarzadzania obiektem przystani kajakowej oraz braku obowiązku stosowania prewspółczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a i następne ustawy o podatku od towarów i usług przy odliczaniu podatku naliczonego związanego z zakupami